KADIN

Sabah yorgun uyanmak sorun oluyorsa dinç kalkmayı öğrenin

Sabah yorgun uyanmak sorun oluyorsa dinç kalkmayı öğrenin

Sabahları yorgun kalkıp sanki hiç uyumamışcasına uykusuz olmak oldukça can sıkıcı. Dinç olarak kalmak ve sabahın erken saatinde güne başlamak istiyor olabilirsiniz.

Uykunuzu almış ve zinde bir güne merhaba demek için bu önerilerimize kulak verin ki gününüz hem dinç olarak hem de yorgunluktan eser kalmamış olarak devam etsin.

Önemli olan ise, güne erken başlamak, güneş ışığından daha fazla yararlanmak ve iyi bir egzersidir.

Sabahları yorgun uyunamamak için;

  • Mutlaka gece uykusu:

İnternet alışkanlıklarını olabilir, Tv film izleme alışkanlıklarını ve gece geç saatlere kadar arkadaşlarınız ile mesajlaşma alışkanlıklarınız olabilir ve bu durum sabah erken kalkmanızı oldukça zor hale getiren etkenlerdir. Bu durumu aşmak çok kolay olmayacaktır. Daha erken saatlerde uyanmak için vücudunuzu hazırlamalı ve yavaş yavaş uyum sağlamalısınız. Her sabah uyandığınız saati 10 dakika daha erkene alın. Saatinizin alarmını günlük 10 dakika erkenlere çekerek uyanmaya başlayın. Alarm çaldığında mırın kırın az daha demeyin ve kalkın.

  • Sabah mide ödülü:

Güne başlarken mutlaka kahvaltıya önem verin. Kahvaltı pogoça veya simit değildir. Çıkıp dışarda atıştırırım demek gereken sabah enerjisi için yeterli olmayacaktır. Eğer zaman kalmıyor diyorsanız; bu durumu alarmınızı kahvaltı yapacağınız duruma göre ayarlamalısınız. Evden çıkmadan yapacağınız güzel ve doyurucu bir kahvaltı sizin gün boyu enerjik olmanıza yarar sağlayacak ve dah fazla neşeli olmanıza neden olacaktır. Yarın sabah uyandığınızda 30 dakika erken kalkın ve deneyin farkı göreceksiniz.

  • Sabah sporu:

Sabah bitkinliğini atmanın en kolay yolu egzersiz sabah sporudur. Benin spor yapacak ne zamanım ne de mekanım var demeyin. Uyandığınız ortam küçük egzersizler ve ter atmanıza yardımcı olabilir. Yatağınızdan kalkın, ayaklarınızı iki yana biraz açın sol eliniz sağ ayağınıza ardından sağ elinizi sol ayağınıza değidirin. Bu durumu biraz daha hızlandırın. Bu şekilde bütün kaslar hareket etmiş olacaktır. Ardından 10 mekik ve 10 şınav çekin terlediğinizi göreceksiniz. Ilık duş almayı ihmal etmeyin.

  • Aynı zamanda uyumak:

Belirleyeceğiniz bir saat diliminde uyumayı alışkanlık haline getirin. Hafta içi hep aynı saatte uyuyun. Uykusuzluk ödülü almak istiyorsanız bunu hafta sonuna bırakın. Günde 1 saat erken uyandığınızda hayatın gerçekten farklı bir otam haline geleceğini, zamanın daha uzun olduğunu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir