KADIN

Sabah dinç kalkmak için bunu yapın

Sabah dinç kalkmak için bunu yapın

Şikayetiniz sabah yorgun ve halsiz uyanmaksa size önerimiz tuz ile bal

Normal bir uyku saatinin 7-8 saat olması gerekirken 1 saat daha erken uyanmaya başladık ve artık gün geçtikte daha az uyuyoruz. Bu değişim ise vücudumuz için hem risk oluşturuyor hemde güçsüz kalmaya neden oluyor. Kadın veya erkek farketmiyor.

Gün çerisinde bedenimiz zaten ayakta durabilmek ve dinç kalabilmek için yeterince çok çalışıyor. Vücut ise kendini ancak uyku ile şarj edebiliyor. Çoğu insan uykusuz gecenin ardından ertesi gün yorgun olacağını ve yorgun kalacağını biliyor. Kahve ile kendine gelmeye çalışan insanlar için bu sadece geçici çözümdür.

Uykusuzluk sağılığımıza zarar veriyor

Uyku yetersizliği, ciddi sağlık problemlerinin bazılarında etkili bir faktördür ve çeşitli hastalıkları tetikleyebilir. Yapılan araştırmalara göre, uyku süresi kısa olan insanların * 6 saatten daha az olacak şekilde * kalp hastalıkları riskleri daha yüksek oluyor.

Dünya, iyi bir gece uykusu almayı kolaylaştırmıyor. İnsanlar, geçmiş nesilleri etkilemeyen iş, güncel olaylar, aile sorunları gibi faktörlerden kaynaklanan yüksek stres seviyelerinden bahsediyor. Uyku döngümüzü etkilediklerinin farkında olmasak da gittikçe daha fazla teknoloji kullanıyoruz.

Satın alınabilecek birçok uykuya yardımcı ürün var ancak bunlar yapay ve kimilerinde bağımlılığa sebep olabiliyor. Her zaman olduğu gibi doğa, bizlere gittikçe ciddileşen sorun için de doğal bir çözüm sunuyor.

Sabah dinç kalkmak için bunu yapın

Bu basit, iki malzemeli tarif, harika bir gece uykusunun anahtarı. Vücudunuzun rahatlamasına, ertesi gün için hazırlanmasına ve günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak.

Sabahları dinç uyanmak için gereken malzemeler:

  1. 5 çay kaşığı organik bal,
  2. 1 çay kaşığı pembe Himalaya deniz tuzu.

Sabah dinç kalkmak için formulün hazırlanışı:

Bu iki malzemeyi karıştırın ve cam bir kavanoza koyun. İstediğiniz kadar hazırlayabilirsiniz ama en iyisi 5/1 ölçü. Her gece yatmadan önce dilinizin altına bu karışımdan biraz koyun ve kendi kendine çözünmesine izin verin.

Bu formül size ne fayda sağlayacak?

  1. Himalaya deniz tuzu, vücudunuza farklı işlemler için gereken ve vücudunuzun günün yorgunluğunu atmasına yardımcı olan 80’den fazla mineral ve element içerir. Balda ise hücrelerimizin enerji ihtiyacını karşılayan glikoz bulunur.
  2. Bal-tuz kombinasyonu, seratonini artırır, stresle doğal bir şekilde başa çıkmamıza ve mümkün olan en iyi uykuyu almamıza yardımcı olur. Bu doğal uyku yöntemini deneyin ve bedeninizin ertesi gün için hazır olacağını bilerek rahatlayın.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir