KADIN

Resimlerde fotojenik çıkma yöntemleri

Resimlerde fotojenik çıkma yöntemleri

Bazı insanlar fotojenik olmadıkları ya da mitleştirilmiş güzellik standartlarına uymadıklarını düşündükleri için fotoğraf çektirmeyi sevmezler. Oysa mesele aslında sadece poz vermeyi bilmemekle ilgilidir. Yani  “Çirkin insan yoktur, poz vermeyi bilmeyen insan vardır” desek yeridir.

Bright Side, fotoğraf çektirmeyi sevmeyenleri bile ikna edebilecek poz verme taktiklerini uygulamalı olarak anlattı. İşte, sizin de denemeniz gereken fotoğraflarda güzel görünme tüyoları…

fotojenik

Ellerinizi geriye doğru döndürüp dirseklerinizi öne getirerek eller belde pozu, vücudunuzu daha geniş, sizi de agresif gösterir. Dirseklerinizi geri itin, güzel parmaklarınızı gösterin ve başınızı da çok az yana çevirin.
fotojenik-1

Eller belde pozu verirken belinizi sıkmayın. Bu şekilde kıyafetinizi kırıştırırsınız ve beklediğiniz kadar güzel bir görüntü ortaya çıkmaz.
fotojenik-2

Poz verirken ellerinizin nasıl durduğu önemli. Eller mümkün olduğunca doğal durmalı. Ellerinizi düz ya da gerilmiş vaziyette tutmak, dirseklerinizin direkt kameraya dönük olması kadar kötü durur. Bileklerinizin serbest ve esnek görünmesi gerektiğini unutmayın.
fotojenik-3

Yanlışlıkla yanağınıza dokunmuş gibi yapıp ağzınızı da hafif araladığınızda fotoğrafınız daha güzel görünecektir. Burada kaçınmanız gereken, yanağınıza sertçe dokunmaktır. Yoksa diş ağrısı çekiyormuş görüntüsü vermekten kurtulamazsınız.
fotojenik-4

Elleriniz serbest durmalı ama bedeninizin iki yanında dümdüz sarkmamalı. Bir elinizi belinize koyabilir, başınızı hafifçe yana eğebilirsiniz. Bu poz, vücudunuzun tüm olumlu taraflarını, güzel yüzünüzü vurgulama şansı verir.
fotojenik-5

Bazen fotoğraflarda gözünüz kapalı çıkabilir. Açık çıkma anını yakalama uğruna gözlerinizi patlatarak poz vermeyin. Mahzun bakışlar her zaman iyi görünmenizi sağlar. Başınızı hafifçe yana çevirin ve parmak uçlarınızla yüzünüze dokunun. Yine dudaklarınızı hafifçe aralık bırakarak daha feminen bir görünüm yakalayabilirsiniz.
fotojenik-6

Fotoğrafta gözlerinizi kısmayın. Doğal göz şekliniz her zaman daha güzel görünür.
fotojenik-7

Yüzünüzü ellerinizle gizlemeyin. Sağdaki fotoğrafta olduğu gibi, ellerinizi, yüzünüz açıkta kalacak şekilde kullanın.
fotojenik-8

Vücudunuzun vurgulanabilir yerlerini doğru kullanın. Örneğin, göbeğinizdense bel çizginizi göstermek daha iyidir.
fotojenik-9

Başı öne eğerek dik bakışlar atmak dudaklarınızı orantısız olarak büyük gösterir ve bu pozla ortaya çıkan fotoğraf hiç de sıcak olmaz. Kameraya doğrudan bakmak daha iyidir her zaman. Yine bedeninizi hafifçe yana çevirip farklı bir kol pozisyonu deneyebilirsiniz.
fotojenik-10

Özellikle çenenize kadar yükselen bir kolyeyi sergilemek için poz vermiyorsanız çenenizi bu kadar fazla yukarı kaldırmanıza gerek yok.
fotojenik-11

Elleriniz her zaman rahat görünmelidir. Bu iki fotoğraf arasındaki fark, bunun sebebini de açıklıyor.
fotojenik-12

Boydan fotoğraf çektirecekseniz, dikey çizgiyi kırmak kötü bir görünüme yol açar. Oturur gibi yapmak ya da diğer hareketler postürün doğallıktan uzak görünmesine neden olur.
fotojenik-13

Boydan fotoğraf çektirirken bedeninizi S harfi şeklinde hafifçe bükün. Vücut ağırlığınızı tek ayak üstüne vermek ve kollarınızı serbest bırakmak iyi bir beden görüntüsü vermenizi sağlar. Çenenizi de hafifçe yukarı kaldırmayı unutmayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir