SAĞLIK

Refleks terapi nedir? Zayıflamaya faydası var mı?

Refleks terapi ile alakalı merak ettikleriniz ve obezite tedavisi

Sıra dışı olan refleks terapisi zayıflama konusunda iddialı!

Refleks terapi: Spor, beslenme ve düzenli yaşam standartlarında olduğunuza inanıyor ve yine de kilo verememekten yana şikayetiniz varsa, bu yöntem ile hormonlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.

Hormonları sadece duyguları yönettiği düşüncesinin biraz dışına çıkıp, kişinin yeme düzenine de etki ettiğinin bilinmesinde fayda var. Çoğumuz bu etkinin farkında olmuyor olsa da hormonlar kişin yeme alışkanlıklarında etkili.

Refleks terapi
Refleks terapi

Bunları bir örnekle pekiştirecek olursak; (serotonin eksikliği) mutluluk hormonu eksilmesi durumunda vücut istemsiz şekilde daha fazla karbonhidrat tüketme ihtiyacı hissediyor. Bu hormononun eksikliğini gidermek için en etkili yöntemler arasında, çikolata, fast food bulunuyor. Canınız çikolata çektiğinde hormonlardan şüphe etmek akla gelebilir. Doğal alarak alınan bu gıdalar vücutta yağ birikimine neden oluyır.

Nasıl anlarsınız?

İştahınızı kontrol edemiyorsanız problem var demektir. En iyi belirtisi yeme ihtiyacınızdır. Ne yersem yiyeyim doymuyorum, kontrol altına alamıyorum ve çok yemek yiyorum diyerek pişmanlık yaşıyorsanız sorun olabilir ve ayrıca, duygusal anladam sürekli değişimler, uyku sorunu yaşıyorsanız bir dengesizlik var demektir. Durum bu seviyeye gelindiğinde kilo almak kolay, vermek zor olacaktır.

Uzmanlar bu konuda refleks terapinin faydaları olacağı düşüncesindeler.

Refleks terapi tedavisi nasıl sağlanıyor?

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, bu tedavi şekli için,

Refleks terapi; yüzdeki, ellerdeki ve ayaklardaki beyinle ilişkili sinir noktaları uyarılarak merkezi sinir sisteminin ve hormonal sistemin düzenlenmesine yardımcı olur. Refleks terapi ile yüzden hormon dengeleme ve bağırsak çalışması ile iştah merkezi uyarılarak gerektiği kadar yemek yeme sağlanır. Tedaviye başlanan ilk günden itibaren porsiyonlarınızın küçüldüğünü yemek isteseniz bile yiyemediğinizi fark edersiniz.

Tedaviler, kişinin detaylı muayenesinden sonra kişiye özel planlanır ve uygulamanın başlangıcından itibaren belirgin bir rahatlama hissedilir. Böylece kilolardan doğal bir şekilde kurtulmuş olursunuz.”

Refleks terapi şekli ile sorunlarınızdan kurtulacağınıza dair kimse garanti vermiyor ama denemekte herhangi bir sakınca yok. Kilolara yeni bir alternatif çözüm olarakta düşünülebilir ve denenebilir bir yöntem.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir