GENEL

PYD ve PKK askerleri inlerinden çıkartılarak bir bir yok ediliyor

PYD ve PKK askerleri inlerinden çıkartılarak bir bir yok ediliyor

AA ekibi, TSK’nın Suriye’nin Türkiye sınırındaki terör tehditlerine yönelik hava saldırısında imha edilen terör yuvalarını görüntüledi.

Halep’in kuzeydoğusunda Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde, Özgür Suriye Ordusu tarafından teröristlere yönelik yürütülen operasyonları “Fırat Kalkanı Operasyonu” kapsamında destekleyen TSK tanklarına dün akşam ağır silahlarla saldırılması ateş açılması üzerine ilerleyen saatlerde Türk savaş uçakları PYD/PKK hedeflerini vurmuştu.

ypg-askerleri

TSK’nın bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığını ve azami hassasiyetin gösterildiğini bildirdiği hava saldırısının ardından Cerablus’taki AA ekipleri bölgeye ulaştı.

BAZILARININ TÜRKİYE DOĞUMLU OLMALARI DİKKAT ÇEKTİ

ypg-askerleri-1

Cerablus ilçesinin Amarne köyünün güneyinde terör örgütü karargahlarının hasar aldığı ve kullanılmaz hale geldiği gözlenirken, enkazlardan çıkarılan teröristlerin üzerlerinde silah ve mühimmatların yanısıra örgüte ait dokümanlar bulundu. Teröristlerin eşyaları arasında elebaşı Abdullah Öcalan’a ait kitaplar bulunurken ve bazılarının Türkiye’den geldikleri anlaşıldı.

Bunlardan, Cizre doğumlu ve kod adı “Eylem Botan” (18) ile Şırnak doğumlu kod adı Berçem Siperte adlı kadın teröristlerin kimlikleri bulundu.

ÖRGÜTE AİT FLAMA, DEFTER, DERGİ-KİTAP İLE DOKÜMANLAR BULUNDU

ypg-askerleri-3

Karargahların başarıyla vurulduğu hava saldırısında teröristlere ait birçok araç da tahrip oldu. Hasar gören örgüt karargahlarının çevresinde, patlamanın etkisiyle dışarıya saçılmış, örgüte ait flama, defter, dergi ve kitap ile birtakım dokümanlar bulundu.

BÖLGEDE 25 PKK’LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

ypg-askerleri-2

Bu arada hava harekatının hedefleri başarıyla vurduğunu anlatan ÖSO savaşçıları, zafer sloganları attı. TSK’dan yapılan açıklamada, bölgedeki hava saldırısında 25 PKK/PYD militanın etkisiz hale getirildiği ve terörist gruplarca kullanıldığı tespit edilen 5 binanın imha edildiği bildirilmişti.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir