BİTKİ VE GIDALAR PRATİK

Pul biber neden kurtlanır? Bekleme süresi nedir?

Pul biber neden kurtlanır? Bekleme süresi nedir?

Hanımlar özellikle kırmızı pul biber ve baharatların kurtlanmasından (böceklenmesi) şikayetçi olabilirler.

Kırmızı pul biberler genelde bir süre sonunda üzerinde mide bulandırıcı şekilde kurtçukların oluşması ile sinirlerinizi bozabilir. Satıcılar, özellikle benim ürünümde hiç katkı maddesi yoktur  2 yıl dışarıda 5 yıl dolapta (buzdolabı) kurtlanmadan durabilir mantığıyla size kilo işi pul biber satmaya çalışabilir.

Yaz aylarında sıcaklar yüzünden kurtlanmanın daha fazla olacağından 2 yıl olarak belirtilen süre daha aza iner. Eğer içerisinde katkı maddesi bulunuyorsa bu madde daha kısa sürede bozulmaya başlayacağından söylendiği gibi 2 yıl yerine sadece 6 ay bekleme ile kurtlanmaya başlar. (Muhakkak buzdolabında muhafaza edin).

Böcek atma, kurt atma denilen olayın en sık görüldüğü zamanlar yaz ayları ve kapalı alanda bulunan gıdanın terlemesinden dolayıdır.

Hakiki bir pul biber dolapta 3 yıl, dışarıda 1 yıl kurtlanmadan durabilir. 

Sizin önlem olarak, hem besin değerinin azalmaması hem de kurtlanmanın önüne geçmek için alacağınız ürünü maksimum 6 ay gibi bir süre içerisinde tüketecek şekilde veya hakiki katkısız olduğuna eminseniz 1 yıl içerisinde tüketeceğiniz kadar almalısınız.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir