Pttcell

Pttcell arayan kim öğrenme servisi

Pttcell arayan kim öğrenme servisi

Telefonunuz kapalıyken ya da telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde, sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını ArayanıBil servisi sayesinde telefonunuza gelecek kısa bir mesajla ögrenebilirsiniz.

Servis kapsamında iletilen SimdiAra SMS’leri de arayarak ulaşamadığınız bir Pttcell abonesi telefonunu açar ve ulaşılabilir hale gelirse, aradığınız kişinin ulaşılabilir konumda olduğunu kısa mesaj olarak size bildirir.

ArayanıBil ve SimdiAra servislerimiz tek bir servis olarak sunulmaktadır. Servisimizi aylık vergiler dahil sadece 1,49 TLkarşılığında kullanabilirsiniz.

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

 • ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:
 • Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil
  Telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken devreye giren Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil Servisi, telefonunuzu açar açmaz kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le size bildirir.
 • Her Durum İçin ArayanıBil
  Telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için Her Durum İçin ArayanıBil Servisi’ni kullanabilirsiniz. Her Durum için ArayanıBil Servisi ile telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız; sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar sisteme yönlenir ve ArayanıBil Servisi’nden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

ArayanıBil Servisi’ni ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ACIK” yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.

Avea, Pttcell, Bimcell ve Türk Telekom hatları için geçerlidir.

 • ArayanıBil Servisi’ni her durum için aktifleştirmek için “ACIK” yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz:
  **21*05559477070# Gönder
 • ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler.
 • Numara değişikliği yapıldığı durumlarda ArayanıBil servis aboneliği sonlanacaktır. Numara değişikliği yapan abonelerimizin servisten yararlanabilmesi için servise tekrar abone olmaları gerekmektedir. Yeni abonelik ile birlikte ücretlendirme başlayacaktır.
 • ArayanıBil Servisi’ni ulaşılamayan durumlarda iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.
 • ArayanıBil Servisi’ni her durum için iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir