KADIN

Pipet yardımı ile kıvırcık saç yapma yöntemi

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır ? Kıvırcık saça doğal görünüm kazandırma

Bize ait olmayan bir şekil hemen herkesin ilgi odağı olabilir. İlgi duyulan bu modeller saçı şekilden şekile sokma nedenidir.

Özellikle düz saça sahip olanların kıvırcık veya dalgalı saç merakı evde, kuaförde bir şekilde bu modeli uygulamak ve sahip olmak adına çeşitli yöntemler uygular. Erkekler ise kıvırcık saça sahip olmak için genelde jöle ve fön makinesi yardımı ile kendine has yöntemler keşfettikleri bilinir.

Çoğu alternatif yöntem ilgi duyulan dalgalı veya kıvırcık saç elde etmek için yeterlidir. Teknolojinin sunmuş olduğu ürünler sayesinde evde kolayca yapılabilirken aynı zamanda güzellik salonlarında da yapılır.

Kıvırcık saçlı kadınlarda aslında çekicilikten çok şirinlik göze çarpıyor. Düz saç ile kıyaslandığında kıvırcık saçlı olanlar daha şirin, kısa saçı olanlar daha çekici.. Tabi bunlar dışarıdan gözlemlenenler. Kişi kendine uygun tarzı belirlemek ve yakıştığını düşünerek yaptığı şekiller mutlu olmaya yeter. İster olsun ister olmasın sonuçta denenen yöntemler en azından saçın nasıl durduğunu gözler önüne serer.

Kimyasal ürünler kullanılmadan da bigudi gibi ürünler sayesinde geçici kıvırcık saça sahip olunabilir. Bunların yanında, maşalar, fön makinesinin ucuna takılan kıvırcık saç aparatları ile geçici kıvırcıklık mümkündür.

Kıvırcık saç yapımı

Kıvırcık saça sahip olmayanların deneme yaptıkları bu yöntemin aynısını kıvırcık saçı olanlar ise düz saça döndürmek için yapar. Doğru ürünleri kullanarak yapılan kıvırcık modelinin saça zararı yoktur. Ama bilinçsizce yapılan bu döngü saçın yanmasına ve saç tellerinin zarar görmesine neden olabilir. Kuaförler bu işin erbabıdır saçın ne derece ısıya dayanacağı konusunda uzmandır ve saça zarar vermezler. Evde yapılan bu yöntemler kimi zaman uzun süreli ısıya maruz bırakılan saçlarda kırılma ve yanmalara neden olabiliyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Kısa vadede saçlardaki zaiyat görünmeyebilir ancak uzun vadede saç ciddi hasar almış olabilir. Bunun nedenlerinden biri, ısı makinelerinin saçın doğal nem dengesini bozmasından kaynaklanır. İleriki dönem saçın canlılığını alırken size sönük bir görüntü bırakır.

Doğal yöntemleri kullanarak kıvırcık saç yapmak bu nedenlerden dolayı önemlidir.

Gayet doğal kıvırcık saç yapımı

Size bu uygulama için sağlam bir pipet gerekecektir. İnce tutamlar halinde ayıracağınız saçınızı pipete dolayarak sabitleyiniz. Dolanan bu saçlar birkaç saat bekletildikten sonra pipet dışına çıkarılır.

Bu uygulamanın ardından ince tutam olan bu saçları fazla sert olmayan jöle veya köpük sürüp kurşun kalem yardımı ile iyice dolayın. Fön makinesini alarak kuruyana dek saçınızı kurutun. Kalemi çıkardıktan sonra saçlarınızın ne kadar çok kıvırcık hale geldiğini göreceksiniz.

Başka bir doğal yöntem ise;

Gece yatmadan önce saçları ince demetler şeklinde sıkı sıkıya örerek uyumaktır. Sabah uyandığınızda saçlarınızı kibar bir şekilde çözüp elleriniz yardımı ile biraz kabartın ve dalgalı bir saçınız olsun.

Çoğu kişinin uyguladığı bu yöntemler saçınız için zararsıdır. Diğer yöntemleri uygularken saçı kapalı ve tam ısıya maruz bırakanlardan kaçınmanız saç sağlığınız konusunda yararlı olacaktır.

Son uygulama ise;

Gazete kağıtlarını iki parmak kalınlığına getirdikten sonra saçlarınızı tutamlar halinde kağıda sarınız. Bir iki saat sonunda çıkardığınızda saçlar kıvırcık görünüm alır. Geceden tutam saçları kendi etraflarında dolayarak küçük topuzlar yaparak tutturmak sabah tokaları çıkardığınızda kıvırcık saç ile karşılaşmanıza neden olur.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir