GENEL

Peşinatsız araba nasıl alınır?

Peşinatsız araba nasıl alınır?

Aklınıza takılıyor olabilir, iyi bir araca ihtiyacınızda olabilir ama maddi durumunuz peşinat ödemeye elverişli olmayabilir.

Peki böyle durumlarda peşinatsız araba nasıl alabilirsiniz?

Sıfır araba almayı düşünüyorsanız alabileceğiniz nokta galericilerdir. Banka üzerinden kredi çekerek araç almanız hiç pesinat vermeden mümkün değildir. Sıfır araçlar için durum maalsef böyle. 2. el bir araba almayı düşünüyorsanız aracın sigorta değeri önemlidir. Ucuza bir araba bulduğunuzda bankadan aracın değeri kadar kredi çıkarabilirsiniz. Düşük olsa bile bir ihtimal almanıza olanak sağlamaktadır.

Peki galeriden hiç peşinatsız araba nasıl alabilirsiniz?

Galericiler aracın değerleri ve ne kadar kredi çıkacağını bilir çünkü zaten işi budur. Fakat değerinde kredi çıkmayan araçlarda ise eksik kalan kısmı senet düzenleyerek size temin edebilirler ama bu size pahallıya mal olacaktır.

Galericiler kar etmeyecekleri işin arkasında durmazlar ve mutlaka kar etmeleri gerektiğini bilir. Hani diyorlar ya Vallah Billah para kazanmıyorum diye.. İşte onların yalanıdır bu. Size verecekleri aracı komple senetle de verebilirler ama bankanın neredeyse iki katı daha fazla ödersiniz ve ödeme aksamasına düşmeniz durumunda genelde vicdansız olurlar.

İlk araba alışınızsa, o anın heyecanı size sunulan şartları cazip gösterebilir ama mantığınızı kullanarak peşinatsız arabayı senetle almanın doğruluğunu ve yanlışlığını tekrar gözden geçirin.

Size önerimiz; tanıdık, bildik olmadan, aracısız olarak elden senetle veya taksitle araba almayınız.

pesinatsiz-arabaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir