PRATİK

Pekşeker nedir

Pekşeker nedir

Marmaraçay A.Ş. ürünü olan pekşeker “TS EN ISO 22000;2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” belgesine sahiptir.

Marmaraçay Gıda Paz. ve Rek. Hiz. San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilip pazarlanmaktadır.

Pekşeker merkez iletişim adres:

Hürriyet mah. E-5 Yan yol. Kartal iş merkezi No:63 B Bl. Kartal/İstanbul

Telefon numarası: 0216 452 77 35

Pekşeker fabrika iletişim adres:

İ.T.O.S.B 10.C Tuzla / İstanbul

Telefon numarası: 0216 593 23 53

Şeker içerisinde kullanılan malzemeler:

Beyaz kristal toz şeker %100 pancar şekeridir.

PEKŞEKER HAKKINDA

PEKŞEKER ÜRETİM VE PAKETLEME FABRİKASI

Mutfağımızın, sofralarımızın, çekmecelerimizin özetle, en keyifli anlarımızın vazgeçilmez bir ürünü var artık. Adıyla, tadıyla, her şeyiyle sahasında sadece kendinle yarışan Pekşeker. Çaykur Marmara Bölgesi bayilerinin ortaklığıyla kurulan Pekşeker şeker üretim ve paketleme fabrikası, 2006 yılında faaliyete geçerek, hijyen şartlarına son derece önem veren, modern tesislerinde küp şeker üretimi yapmaktadır. Gebze Şekerpınar’da 3 bin 200 metrekare alan üzerinde kurulu Pekşeker tesislerinde ayda bin 200 ton küp şeker imal edilmekte.

Ayrıca, yine ayda 4 bin ton kristal şeker piyasada ilk olarak, birer kiloluk kağıt ambalajlarla tüketiciye sunulmaktadır. Başta çevre dostu olması, saklama koşullarında kağıdın daha sağlıklı olması, kağıt ambalajın kullanılmasında en büyük etken olmuştur.

PEKŞEKER markası taşıyan tüm ürünler, Avrupa Birliği standartlarına uygun, hijyenik ortamda üretilmektedir. Pekşeker, kurulduğundan kısa bir süre sonra ISO 22000 belgesini almaya hak kazanmış ve halen ISO 22000 sahibi olanilk ve tek şeker markası olma özelliğini de sürdürmektedir.
Hatırlanacağı gibi, Iso 22000 belgesi uluslararası kalite güvence standartlarının en üst seviyesidir.

Pekşeker’in en önemli özelliği sıcak içeceğe atılır atılmaz çabuk erimesi ve asla yağlanma ve köpük yapmamasıdır. Çünkü, Pekşeker ürünlerinden küpşeker üretiminde chambon teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknolojinin en önemli farkı üretimde kullanılan kristal şekerin sadece buharla kurutulmasıdır. Buhar ile kurutulan kristal şekerlerin özelliği, kalıplaştıktan sonra çabuk ermesi, köpük ve yağ yapmamasıdır.
Küp şeker üretimimizde kaliteli içme suyunun dışında hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Küp şeker üretiminde kaliteyi belirleyen en büyük etkenlerden biri de kullanılan suyun berraklığı ve kalitesidir. Pekşeker üretiminde kullanılan su ultra viyole (mikroplardan arındırılmış ) edilmiştir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir