GENEL

Parfüm seçimi nasıl yapılmalıdır?

Parfüm seçimi konusunda size yardımcı olacak bilgiler

Parfüm seçimi: Aklınızdan kullandığınız ve alışkanlık haline getirdiğiniz parfümü değiştirmek veya yeni bir parfüm alarak denemek geçiyor olabilir.

Kararsız kaldıysanız ve koku konusunda tereddüt yaşıyorsanız parfüm seçimi konusunda size yararlı olacak bilgilerimizden faydalanabilirsiniz.

Kişinin kullandığı parfüm sadece dışarıya koku vermez yaydığı koku ile beraber parfümü kullanan kişinin ayrıca kişilik göstergesi haline gelir. Parfüm alırken veya kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Parfüm seçimi
Parfüm seçimi

Parfüm seçimi nasıl yapılmalı?

  • Parfümü kullanırken ilk yapılan hatalardan biri gereğinden fazla parfüm sıkarak kullanmaktır. Kişinin burnu kokuya alıştıkça parfümün ne derecek koktuğu hakkında teşhiş koyması zorlaşır ve az veya çok sıktığını anlaması zorlaşır. Parfüm nereye sıkılır diye merak ediyorsanız; en iyi bölgeler kulak arkası ve bileklerin içidir. Bu bölgelere sıkılan parfüm daha rahat yayılır. Bu bölgelerin yanında; göğüs bölgesi, bacak üstleri,kalça kemiği tarafı parfüm sıkmak için en iyi bölgeler arasındadır. Parfümün uzun süre kalıcı olması için en ideal bölgelerdir.
  • Yeni bir parfüm seçimi yapacaksanız baskı altında olmamalısınız. Parfüm seçme konusunda en iyi yardımı mağaza görevlileri ve yakın arkadaşlarınızdan alacağınız bilgiler ile kendi düşüncelerinizi pekiştirerek elde edebilirsiniz. Çevreyi çok fazla düşünmek yerine kendi zevkinize güvenerek bir tercih yapabilirsiniz. Sizden fazla o kokuyu hissedecek kimse olmayacaktır.
  • Seçim konusunda bir diğer husus, her ten için aynı koku meydana gelmez yani herkeste aynı parfüm farklı kokular oluşturabilir. Başkasından aldığınız bir kokuyu aynı markanın kendi üzerinizde farklı bir koku yaratması ile karşılaşabilirsiniz. Size aldığınız marka hayal kırıklığı yaratabilir.
  • Eğer tek tür koku kullanıyorsanız bundan vazgeçmelisiniz. Kokuyu sürmeye başladıkça artık kokuyu hissedemez hale gelirsiniz. Bunun yerine birkaç değişik kokulu parfüm almalısınız. Kokuların farklılıklarını en iyi bu şekilde anlayabilir ve seçim konusunda daha rahat hareket edebilirsiniz. Ten üzerindeki koku tazeliği bu şekilde sağlanabilir.
  • Dergiler veya kataloglar üzerinden parfüm seçimi testi yapmak hoşunuza gidebilir ama sizin teniniz üzerinde aynı koku tadı oluşmayabileceğinden parfümü açık bileklere sıkarak test etmek en doğrusu olacaktır. İlk sıkımda gerçek koku alamazsınız. Parfümün işlemesi ve biraz zaman geçmesi gerekecektir. Gün içerisinde gerçek koku kendini göstermeye başlayacağından sıkar sıkmaz parfüm almak yerine sıktığınız parfümün kokusunun oturması için biraz zaman tanıyın.
  • Sadece parfüm alarak ten kokunuzu taze tutmak yerine ayrıca, deodorant, vücut losyonları ve kremler almak sizin çok daha çekici ve taze koku yaymanızı sağlayacaktır.
  • Çiçek kokuları seviyorsanız, losyonda farklı bir çiçek kokusu, parfümde farklı bir çiçek kokusu seçimi yaparak kokuları tamamlayabilirsiniz.
  • Parfüm sıkımı için kol uzunluğunuz ile vücut aralığını yarıya indirin, yüz ve göz çevrenizi koruyun.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir