EKRAN

Oya Aydoğan acil olarak hastaneye kaldırıldı

Oya Aydoğan acil olarak hastaneye kaldırıldı

Sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan, dün akşam rahatsızlandı. Acil olarak hastaneye kaldırılan Aydoğan’ın aort damarının çatladığı anlaşıldı

Yeşilçam’ın yıldız isimlerinden Oya Aydoğan dün akşam rahatsızlandı. Acil olarakUlus’taki Liv Hospital hastanesine kaldırılan Aydoğan’ın aort damarında çatlak olduğu belirlendi.

Doktorların hemen müdahale ettiği Aydoğan’ın, 10 saattir ameliyatta olduğu öğrenildi. Hürriyet’te yer alan habere göre göğüs kafesi açılan ünlü oyuncunun sağlık durumunun ciddi ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kötü haberi alan Oya Aydoğan’ın dostları hastaneye akın etti.

OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Oya aydoğan’ın oğlu hastanede yaptığı ilk açıklamada “Annem gece bir şeyler yerken boğazına kaçıyor, onu çıkarmak için bayağı uğraşıp damarı zorluyor ve damarı çatlatıyor, şu an ameliyattan çıkmak üzere biz de gerekli bilgiyi alacağız, yoğun bakıma alacaklar annemi” dedi

Oya Aydoğan yoğun bakımda uyutuluyor

Oya Aydoğan hakkında açıklama yapan doktorlar 2. bir ameliyat düşünmediklerini ve 48 saat uyandırmayacaklarını söyledi.

İstanbul’daki evinde pazar akşamı yediği patates kızartmasının boğazına kaçmasıyla fenalaşan ve 12 saat süren açık kalp ameliyatında yırtılan aort damarının yerine suni damar takılan sinema oyuncusu ve sunucu Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, halen ciddiyetini koruyor.

YOĞUN BAKIMDA UYUTULUYOR

Habertürk’ten Serkan Öztürk’ün haberine göre, Liv Hospital Kurumsal İletişim Müdürü Mine Tuduk, “Bütün kardiyolog hekimlerimiz 24 saat hastanın başında bekletiliyor, ikinci bir ameliyat şimdilik düşünülmüyor. Oya Hanım yoğun bakımda uyutuluyor ve 48 saat daha uyandırılmayacak” ifadesini kullandı.

Aydoğan’ı ziyaret eden isimler arasında Hülya Avşar, Nuri Alço, Derya Tuna, Nur Yerlitaş, Nebahat Çehre, Zeynep Mansur, Sinan Özen de yer aldı.

KANAMA DEVAM EDİYOR

Yakın arkadaşını ilk anından beri yalnız bırakmayan Nuri Alço, “Kanama devam ediyor. Onu boşaltmaya çalışıyorlar. Bu birkaç gün sürecek herhalde. Hepimiz dua ediyoruz”diye konuştu.

Hülya Avşar ise “Kalbinin çok iyi olduğunu biliyorum, aramıza dönecek” dedi.

Aort damarı yırtıklığı neden olur? Nasıl tedavi edilir?Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir