4.5G ADSL FİBER

Ortaklaşa internet kullanmak, interneti paylaşmak suç mu?

Ortaklaşa internet kullanmak, interneti paylaşmak suç mu?

Şimdi siz düşünebilirsiniz ya ne gerek var iki daire ayrı ayrı “internet” almaya alalım bir internet ortaklaşa kullanalım işte!

Peki ortak internet kullanılabilir mi?, İnternet paylaşmak yasal mı?, Ortaklaşa internet alabilir misiniz?

“Böyle durumlar etik değildir ayrıca yasal değildir.”

Şimdi internet paylaşmaya interneti paylaşan kişi açısından bakalım!

Diyelim ki alt komşunuza, yan dairenize veya alt üst komuşunuza internet verdiniz. Kullanım hakkı sizde olan ve yasal sorumluluğu size verilmiş olan bu hattı paylaşmış oldunuz.

Şunu düşündünüz mü?

Cumhurbaşkanlığına, başbakanlığa, Emniyet, Asayiş veya resmi kurumlardan herhangi birine hakaret edildi. Propagandalar yapıldı veya yasal olmayan yorumlar atıldı. Ne yapacaksınız?

Sahte mail adresi alınarak bir çok kişi veya kurumlara mailler gönderilebilir. Atılan veya gönderilen maillerde size ait olan internet hattınızın ip adresleri yer alacaktır. Yasal olmayan herhangi bir şey için sizin kapınız çalınacaktır.

Çok daha küçük ve basit örnek verelim.

Yasal olmayan çocuk pornoları veya internet üzerinden herhangi bir yasa dışı ürün pazarlanmak için internet hattınız kullanıldığında sorumluluk sizde kalacaktır. Taki suçu işleyen bulunana kadar zanlı sizsiniz.

Her bilgisayar ve cihaz için ayrı Mac adresleri olsa da bu durumun çözümü ve gerçek kisiyi bulmak zaman alacaktır. Olduda suçu işlediği cihazı elden çıkardıysa vay halinize.. Başınız çok ağrıyacaktır.

Bizden söylemesi.!

Vay efendim ben bilmiyordum, Vay efendim ben görmedim, Vay efendim ben görmedim.. Bir daha yapmayacağım demek sizi bu dertten kurtarmaya pek yeterli kalmayacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir