KADIN

Organik pamuk bebek kıyafetleri ve yeni doğan bebek kıyafetleri

Bebek giyimleri için organik pamuk kullanımı

Bebeklerden daha kıymetli bir varlık yoktur. İlk adımlarını, ilk attığı gülücüğü ve ilk anne baba deyişlerini hep hatırlanır. Bize verdikleri mutluluk yanında bebeklerin sağlıkları ile güvenlikleri tamamen anne baba sorumluluğundadır. Son dönemlerde ise popüler hale gelen pamuk kumaşlar ile üretimi yapılan ürünlerin bebekler üzerinde kullanım şeklidir.

Organik pamuklu ürünler hakkında ne biliyoruz?

Organik tarıma önceliğimizi verelim ki konunun anlaşılması daha basite insin. Organik tarım, üretimin gerçekleşmesi aşamasında kimyasal hiçbir madde kullanılmadan ayıca çevreye zararı olmayan üretim şekline organik tarım denilmektedir. Aşamaların tümünde yani toplanmasından kesimine, işlenmesinden ambalajlanmasına, depolanmasından sevkiyatına kadar hiçbir alanda kimyasal temas bulunmaz. Hem üretimi gerçekleştirenin hem de kullanıcıların sağlığı bu şekilde kontrol altına alınır.

Yiyecek ve içeceklerde bebeklerin sağlığına nasıl önem veriyorsanız aynı şekilde giyilen kıyafetler ve elbiseler de önem arzeder. Giyim konusunda hassas olan anneler gün geçtikçe organik pamuklu kıfafetlere önem vermeye başlamış durumdalar. Tıpkı organik tarımın yapıldığı gibi organik üretim elbiseler içinde geçerli bir hal almaktadır. Organik pamuk, meyve ve sebzelerde olduğu gibi aynı hassaslıkla kimyasal madde kullanımı olmadan hazırlanır.

Yeni doğmuş olan bebek kıyafetlerinin pamuklu, yumuşak ve doğal üretimden geçmiş olan kumaşların yanında, hareket kabiliyetini kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek şekilde üretilen bir kıyafet kesimi önemlidir. Organik pamuklu bebek elbiseleri cildin en rahat nefes alabileceği malzemelerden biridir. Dikkati üzerine çeken ise, yeni doğan bebeklerin cildine doğrudan temas eden çitçitli body, tulumlar, eldivenler ve bere gibi bebek giyim tercihleri önemlidir.

Yukarıda bahsi geçen organik bebek ürünleri için ülkemizde adım atan LC Waikiki markası yeni doğan bebekler de annelerin hassasiyetlerini göz önüne alarak hem erkek bebek hem de kız bebek giysileri için kapsül koleksiyonlar hazırlamaya başlamıştır. Online olarak veya mağazalar üzerinden LCW organik bebek kıyafetlerine ulaşabileceksiniz.

Bebeklerdeki kıyafet hassasiyetine önem verenlerin organik pamuklu kıyafet tercih etmeleri sağlık açısından önemlidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir