KADIN

Öpüşürken gözleri kapatmak hislere ve duygulara odaklanmaktır

Öpüşürken gözleri kapatmak hislere ve duygulara odaklanmaktır

Hiç düşündünüz mü öpüşme esnasında neden gözler kapanıyor?

Size öpüşürken gözlerinizi neden açmadığınızı sorsalar nasıl bir cevap verirdiniz?

Eğer sizde gözlerini kapatanlardansanız ve bu sorunun yanıtını arıyorsanız uzmanlar bu konuda derin araştırmalar yapmış ve sebebini ortaya atmışlar. İşte bu sorunun yanıtı!

Psikolog olan Polly Dalton ile Sandra Murphy yaptıkları araştırmalar neticesinde hislere ve duygulara odaklanma sonucu çıkardı. Bu konuda yapılan araştırma katılımcılarına guruplara ayrılan kişilerde farklı harfleri bulma görevleri verildi. Katılımcılar bu harfleri araştırıyorken ellerine hafif titreşim teması uygulandı. Katılımcıların gözleri ve beyinleri meşgul olduğundan ellerine temas eden titreşimleri hisstmediler.

Ortaya çıkan bu sonuca göre aynı durum öpüşme için de geçerli kişiler öpüşürken Psikologlara göre Öpüşürken gözleri kapatmak hislere ve duygulara odaklanmaktır. Öpüşme esnasında gözlerin açık olması konsantrasyon zorlaşıyor ve beyniniz romantizme odaklanma konusunda güçlük çekmeye başlıyor. Eğer gözlerinizi öpüşme esnasında açık bırakırsanız bütün konsantrasyonunuz kaybolur, dikkatiniz dağılır ve o an hissedilmesi gereken romantizm gücü gider.

İşte bu yüzden ister istemez öpüşme sırasında gözler kapanıyor…Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir