KADIN

Ödem atıcı doğal bir karışım ile şişlikleri giderebilirsiniz

Ödem atıcı karışım ile doğal yöntemlerle şişliklerden kurtulun

Ödem konusunda diyet veya beslenme konusunda bir karışım veya ödem atıcı işlem yapmadan önce ilk ödemin ne olduğu hakkında bilgi paylaşalım. Bilgilerin ardından aşağıda “Ödem Atıcı” karışım ve kür uygulamasını yapabilirsiniz.

Ödem nedir? Ödem belirtileri ve ödem için tedavi

İnsan vücudunda hücreler arası sıvı normalin üzerinde fazla kan plazması toplanmasıdır. Elde edilen bu plazma transudat olarak adlandırılır. Aynı zamanda damar, böbrek ve kalp hastalıklarınada işaret edebileceği gibi aynı durumlarda alerjik durumlarda ciddi sonuçlar meydana getirebilir.

Ödemde farklı tipler bulunmaktadır. Bu tipler kişinin rahatsızlığına göre belli bölgelerde olur. Ödem sökücü ilaçlar aynı zamanda idrar sökücü olarak kullanılır.

Ödem bir hastalık değil, bir rahatsızlığının belirtisidir.

Ödem nasıl anlaşılır?

Cildiniz üzerinde bir noktaya bastırdığınızda içeri doğru çökme hali yaşarsınız. Ödemi anlamanın en kolay yollarından biridir. Eğer aynı zamanda kilolu yapıya sahip olanlarda muhakkak metabolizmanın hızlanması açısından oldukça fazla su tüketilmelidir. İçeceğiniz bu su, kasların dengesini sağlar, fonksiyonların düzene girmesinde yardımcıdır.

Eğer su içimine yemek öncesi daha ağırlık verirseniz aynı zamanda tokluk hissi yaşarsınız. Yağlarn böylece vücutta toplanmasını önlemiş olur.

Eğer tam tersi yapar ve su miktarını azaltırsanız, böbrekler ihtiyacı olan suyu alamdığı için, karaciğer fonksiyonlarını yerine getiremez ve yağlar vücudunuzda toplanmaya başlar.

Sonuç olarak; yeterince su girmeyen vücut tehlike sinyalleri alır ve sonucunda suyu saklamaya başlar. Toplanan vücuttaki bu su en başta eller ve ayaklarda ödem oluşmasına neden olur.

Ödem atıcı kür

Bu kür İbrahim Saraçoğlu tarafından kişinin ödemlerinden doğal karışım yardımı ile bedende meydana gelen istemsiz şişliklerin giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Karışımın tarifinin en alt kısmında kullanıma ilişkin uyarılar bulunur ve dikkate almanız önemlidir.

Ödem sökücü kür tarifi:

Bu karışım genelde yaz ayları gelmeden önce en fazla tercihler arasındadır ve bitkisel olan bu kür için gerekli malzemeler şu şekildedir;

  • Taze yarım demet maydanoz,
  • Ilık maden suyu (1 su bardağı)
  • Organil elma (yarım)
  • Zencefil (1 tatlı kaşığı)
  • Taze limon (yarım, hazır suyu almayın)
  • Orta boy salatalık.

Malzemeleri hazırladıktan sonra hazırlanışı ustalık gerektirmez ve doğru malzeme ile kolayca hazırlanır.

Karışımın kullanımı ise aç karna tüketilmesidir ve günde 1-2 sefer kullanabilirsiniz. Eğer bol miktarda hazırlayacaksanız 3 günü geçmeyecek şekilde hazırlanmalı ve dolapta saklanmalıdır.

Yukarıda bulunan tüm malzemeleri elektrikli mutafak aletinden geçirerek parçalamanız ve iyice karışmasını sağlamanız yeterlidir.

Tavsiyeler ve öneriler;

Emziren anneler veya hamile olanlar için doktor tavsiyesi almanızı tavsiye ediyoruz. Karışımın tüketilmesi konusunda bir süre yoktur ve ideal kilo kavuşumuna kadar devam edilebilir, Zencefil takviyesi yapılabilir veya nane ile daha lezzetli kıvama getirebilirsiniz.

Gece yağlı yiyecekler ve kızartmalardan uzak durulmalı ve yatmadan önce en az 2 su bardağı su içerek yatılmalıdır. Kendinize hedef olarak gün içerisine yayılmış halde muhakkak 3 litre su içeyi unutmamalısınız. Su içmezseniz asla zayıflayamazsınız.

Kullanıp fayda göreceğinizden şüphe yoktur ve olumlu olumsuz yorumları bırakmayı ihmal etmeyiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir