4.5G ADSL FİBER GENEL

Milli internet nedir, Yerel internet nedir?

Milli internet nedir, Yerel internet nedir?

Proje, daha ucuz, daha kaliteli ve daha hızlı internet

Yerel milli internet projesi, internet kullanıcıların yaptığı işlemleri ve uygulamaları daha sıkı bir kontrol mekanizması içerisine sokma projesidir. Bu proje de amaç, Toplumu kontrol altına almak kişisel özgürlüğü kontrollü sağlamak.

Kurulacak siteler, açılacak ortamlar hep kısıtlı seviyede. Kriterler belli..

Facebook yok, instagram yok, twitter yok. Öyle takipçiniz falan doluşup ünlü olmak hiç yok.

Devlet televizyonu gibi düşünün toplum ahlakına ve değerlerine uygun olan hangi yayınlar varsa o uygulamalar yerini alır bu internette. Tamamen kütüphane gibi işleyişi. Açın, okuyun, öğrenin.

YEREL İNTERNET SİSTEMİ KURULUMU

Milli internet ve yerel internet için herhangi bir yatırıma gerek yok. Zaten altyapı her yerde mevcut.

Mevcut internet ağının çekilip yeni yerel ve milli olan bu internetin fişinin takılması yeterli. Kullanımı ise daha hızlı olmasının nedeni dış kaynaklardan veri almıyor olması. Ucuz olmasının nedeni ise baz istasyonu düşünün, aynı şebekeye maliyetsiz yayın yapıyor tıpkı telsiz mantığı. Daha kaliteli olmasının nedeni ise içeriğin %100 kontrollü olması.

Hangi bazı saldırı olaylarında, tehlikeli dönemlerde internet ağlarımız kısıtlanıyor ya sosyal ağlara girişimiz engelleniyor bağlanmak neredeyse imkansız hale geliyor ya, işte bu sistemde bunlaraın hiçbirine gerek yok. Dış dünyanın giremediği bu sisteme müdahale olanaksız.

İnternet firmaları tarafından verilen ve BTK tarafından zorunlu hale getirilen ücretsiz güvenli internet seçeneklerine gerek yok. Zaten bu sistem cinselliği gerektiği kadar, ihtiyaç duyulduğu kadar izin veriyor.

Yerel sosyal ağ kurulabilir.

Adı: Milli Bahçe

Kurulan sosyal ağda yapacağınız paylaşımları FuatAvni gibi gizlilik içerisinde yapmanıza hiç imkan yok. Her kullanıcının nereden, ne zaman bağlı olduğu, neye baktığı, nereleri dolaştığı, hangi sokak, hangi apartman, hangi daireden kontrolü ise saniyelik öğrenilebiliyor. Sosyal ağlara girdiğiniz kullanıcı adı sizin Tc kimlik numaranız.. Bunun haricinde kullanıcı açmanıza imkan yok.

Profilinizde;

Kimsin, nesin, ne zaman doğdun, nerede okudun, mesleğin ne, kariyerin, evliliklerin, çocukların, suçların, ödüllerin herşeyin sen istemesende yazılı olacak. Sistem otomatik çekiyor.. Senin öyle şu gizli olsun bu açık olsun deme şansın yok. İlişki durumun apaçık ortada..

Yasaklı sitelere girmek suç değil çünkü ortada yasak olan bir site kalmıyor. Suç işlemek, suça teşfik etmek vs. bunlar imkansız daha siz paylaşmadan polis kapınızdadır.

Çocukların gelişme çağlarında internet üzerinden hangi sitelere girdiğini kontrol etmenize gerek kalmıyor. Dilediği gibi girebilir, sistem girişi için kullanıcı adı şifre istiyor. Girilen şifreye göre içerik zaten kısıtlı. 18 yaş üzeri uygun olan içeriklere müsada etmek diye bir kavram yok içeriği eklemek gibi bir uygulama yok.

Dünyadan nasıl haberdar olacağınızı düşünmenize gerek yok, sistem içerisinde izin verilen yayıncı kuruluşlar anında haberdar olmanızı sağlıyor.

O sizin sürekli girdiğiniz sözlüklerin yerine gelen Milli Sözlük var.  İnternet üzerinde hakaret, küfür, argo bir cümle veya kelime mi kurdunuz? Aşağıdaki uyarı mesajı gelecektir.

yerel-yerli-internet

İşte yerel internet, yerli internet ve milli internet denilen durum bundan ibaret.

Şimdi siz soruyorsunuz? HANİ ÖZGÜRLÜK..

Korkmanıza gerek yok böyle bir proje yok. Ama olmayacak diye bir kuralda yok. Şuan İRAN bir benzeri internet projesini tamamlamak üzere..!

Kaynak: gaste.org

Kaynak belirtmeden kopyalamayınız.



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir