SAĞLIK

Mide gribi için bitkisel karışım

Mide gribi için bitkisel karışım

Mide gribi belirtilerinin başlıca özellikleri:

 • Bulantı,
 • Kusma,
 • Karında sancı
 • Kramplar,
 • İshal.
 • Halsizlik.

Gibi belirtileri olan kendini gösteren mide gribine karşı bitki çaylarını kullanabilirsiniz

Panikleyip hemen antibiyotiklere, mide asidi baskılayıcılara sarılmanıza gerek yok. Zaten bu virüse etkili ilaç da yok. Basit bir şekilde bitki çayları ile şikâyetlerin etkisini azaltabilir, önleyebilirsiniz.

Mide gribi için bitkisel karışım malzemeleri:

 1. Tarçın,
 2. Karanfil,
 3. Melisa,
 4. Rezene çayı,
 5. Zencefil çayı,
 6. Adaçayı

Mide gribi için bitkisel karışımın hazırlanışı:

Bir demlik içerisinde birer poşet tarçın/karanfil, melisa, adaçayı, rezene ve zencefil çayları ilave ederek üzerine 2-3 çay fincanı (300 mililitre) taze kaynatılmış 80 derecede sıcak suyu ilave edin. 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Şekersiz olarak için. Şeker ishali daha da artırır. Bu uygulamayı günde 3-4 kez tekrarlayın.

Zencefil, en etkili kusma ve bulantı önleyici. Rezene ile birlikte midedeki sorunların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Adaçayı, karanfil, tarçın ise mikroplara karşı mücadelede yardımcı olacaktır.

Melisa hem karındaki şikâyetlerin giderilmesine yardımcı olacak hem de sizi rahatlatacaktır. Bu virüsün yüksek bulaşıcılık özelliği nedeniyle çevrenizde, yakınlarınızda bu şikâyetler görülürse sizin de koruyucu olarak bu çay karışımından içmenizi öneririz.

Bu arada ishali daha çabuk durdurmak için bir çorba kaşığı siyah çayı su yardımı ile yutmaya çalışın. İçerisindeki kateşinler ishalin durdurulmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bolca su içmeyi ihmal etmeyin.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir