GENEL

Micro-Nap tekniği ile kısa süreli uyuma

Kısa süreli uyuma tekniği

Vücudun dinlenmeyi gerçekleştirmek yaptığı en iyi uygulama yöntemi uykudur. İhtiyaç olarak düşünülen uykunun çok daha fazla eylemi gerçekleştirdiği günümüzde oldukça gündem yaratmaktadır. Micro-Nap tekniği ile uykunuzun bilinçaltındaki kapısını keşfedebilirsiniz.

Her insan hayaller kurar. Kurduğu bu hayaller yeniliklere odaklanarak gerçekleşir ve yaratıcılığın hast seviyeye çıktığı çeşitli yöntemler kullanılarak ede edilir. Uyku kavramının yenilikleri elde edebilmek adına bir araç olduğu önemli tarih bilimcileri tarafından çeşitli örneklerle sunulmuştur.

Örneğin; Salvador Dali ve Einstein’ın da hayatında yer edinen bu teknik, uyku ile uyanıklılık arasında vücudun uyarılarak açılmasını elde ediyor. Beyin bu anlarda yeni bilgiler hafızasına katmadan çalışmasını sürdürüyor, algının kişinin istediği seviyede çalışmasına olanak sağlıyor.

Micro-Nap tekniği ile vücudun uyku esnasında açılmasını sağlamak temel amaç. Bu yöntem tamamen doğal yolla yapılacağından saat veya telefonu kurmak size fayda sağlamayabilir.

Uygulama/teknik nasıl yapılır?

Rahat edebileceğiniz bir yatağa yatın, elinize ses çıkmasını sağlayan orta ağırlıkta bir cisim alın ve bu cisim olan elinizi yataktan dışarıya sarkıtın. Uykuya daldığınızda kaslarınızda gevşeme olacağından, cisimin tam altına bir tabak yerleştirin. Yerleşen tabak cisim üzerine düştüğünde ses çıkarır olmalıdır. Eğer elinizden düşürüseniz muhtemelen uyanacaksınız.

Eğer rüyanızda gördükleriniz hafızanıza yerleşmişse başarılı oldunuz demektir. Hayal gücünü beslemenin en iyi yöntemlerinden biridir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir