GENEL

Marmaris’te dağa kaçan darbeci askerlerin hepsi yakalandı

Firari darbeci askerlere gece operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyenler arasında bulunan 11 asker daha Muğla’nın Ula ilçesinde yakalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerlerden 5’inin görüldüğü ihbarı üzerine, arama çalışmaları Ula ilçesine bağlı Şirinköy Mahallesi’nde yoğunlaştırıldı.

VATANDAŞLAR İHBAR ETTİ

Şirinköy’ün giriş kısmındaki arama çalışmaları sırasında yöre sakinleri, askerlerin mahallenin diğer tarafında görüldüğünü ihbar etti. Bunun üzerine bir grup asker, arkalarında vatandaşlar ve basın mensuplarıyla ihbarın yapıldığı bölgeye doğru hareket etti.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Ekipler bölgeye ulaştığında, darbeci askerlerle çatışma yaşandı. Basın mensupları ve vatandaşlar, silah sesleri üzerine kendini yere atarak siper aldı. Güvenlik güçleri bölgede devam eden çatışma nedeniyle basın mensupları ve vatandaşları alandan uzaklaştırdı.

TESLİM OL ÇAĞRISI

Zaman zaman çatışma seslerinin duyulduğu bölgeye çok sayıda asker, kobra ve bir helikopter sevk edildi. Operasyon sırasında “Teslim ol” çağrıları yapıldı.

9 DARBECİ ASKER YAKALANDI

Daha sonra darbeci askerlerden 9’unun yakalandığı bildirildi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polis özel harekat ekipleri, jandarma komandolar, il jandarma komutanlığı ekipleri ve Deniz Kuvvetleri’ne ait bir helikopterin katılımıyla Ula ilçesi Şirinköy Mahallesi’ne gece operasyonu düzenlendiğini kaydetti.

Çiçek, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada yakalanan kişi sayısını 10 olarak açıkladığını hatırlatarak, “Olay yerinden bana ilk gelen bilgiler 10 kişinin yakalandığı yönündeydi fakat gözaltına alınanlar sayıldığında yakalanan kişi sayısının 9 olduğunu öğrendik. 2 kişiyi de arama çalışmaları sürüyor.” dedi.

2 DARBECİ ASKER DAHA YAKALANDI

Sabah saatlerinde ise Bingöl’den gelen özel hareket polisleri 2 firari askeri daha yakaladı. Böylece yakalanan darbeci askerlerin sayısı 11’a yükseldi.

MARMARİS OPERASYONU BİTTİ

11 darbeci askerin de yakalanmasıyla bölgede süren operasyonlar başarıyla bitmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muğla’nın Marmaris ilçesinde kaldığı otele saldırıda bulunan darbeci askerlerin toplam sayısının 37 olduğu açıklanmıştı. Saldırının ardından ormanlık alana kaçan askerlerden 25’i daha önceki operasyonlarla yakalanmıştı. Gözaltına alınan zanlılardan 23’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

https://youtu.be/hvEYSfxqyms

asker-yakalama-ani-2 asker-yakalama-ani-1 asker-yakalama-ani yakalandi asker-yaka darbeci2 darbeci1

marmaris-darbecileri marmaris-darbecileri-1Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir