KADIN

Makyajsız güzellik için gereken nedir?

Makyajsız güzellik için gereken nedir?

Aslında bu konunun başlığı, “makyajsız bakımlı kadın nasıl olunur” olsa daha mantıklı!

Makyaj yapmanıza gerek bırakmayacak sizi daha hoş ve bakımlı gösterecek bazı noktalara dikkat etmek sizi mutlu edecek işte ayrıntılar;

Kaşlar

Cildinizde makyaj yoksa odak noktası kaşlardır. Kaşlarınızı yüz şeklinize uygun olarak almalısınız. Kaşlar ve saçların aynı tonda boyanması veya kına yakılması daha hoş duracaktır. Kalınlığınn az olduğunu düşünüyorsanız, hint yağı ve A vitamin karışımını günlük olarak uygulayın.

Gözler

Gözleri olduğundan daha büyük göstermek dözler yüzünüz için ödül olabilir. Uygulayacağınız transparan jeller, kirpik makasıyla kıvırdıktan sonra uygulanmalı, gözler etrafında morluk, halka gibi sorunlardan kurtulmak için biraz daha özenli beslenmelisiniz. Bu siyah halkalar B vitamini eksik aldığınızı gösterir ve kırmızı et ile ciğer tüketmek size eksikliğinizi gidermenizde yardımcı olacaktır. Gözlerinize, nane, yeşil çay ile kompres yaparak fayda sağlayabilirsiniz.

Dişler

Yine odak noktalardan biri dişler olacaktır ve mutlaka beyaz olmalıdır. Sararan dişler sizin gülüşünüzü engeller. Gülüşünüzü kısıtlarsanız daha çirkin hal alırsınız. Çay, kahve gibi sarartıcı içeceklerin ardından mutlaka fırçalanmalıdır. Eğer sarılıklar çoksa ve kurtulmak zaman alıyorsa diş uzmanları tarafından temizlik ve bakımını yaptırarak beyazlatabilir, ardından düzenli fırçalayarak beyazlığı koruyabilirsiniz.

Dudaklar

Dudak balmları kullanarak kendinizi mutlu etmeye çalışmayın. Bunun yerine arasıra zeytinyağı veya doğal yağlar sürün. Beslenmenize ve nemlendirilmelerine özen gösterin.

Saçlar

Makyajsız cilt için saçların abartılı yapılması hoş olmayacaktır. Basit bir saç yapımı sizi daha hoş bir görünüme sokacaktır. Kırık olan bölümleri düzenli olarak almaya özen göstermelisiniz. Saçlarınıza doğal bakım yapmak saç canlılığınızı koruyacaktır. Fön makinesi kullanmak yerine banyo sonlarında havlu tercih edin. Hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı oldukça bakımlı ve canlı tutabilirsiniz. Aynı zamanda kepeklerden de bu sayede kurtulursunuz.

Cilt

Haftalık doğal cildinize uygun maskeler kullanın. Yüzünüzü yıkarken çok fazla ovalamayın ve günde 3 seferden fazla yüzünüzü yıkamayın.

Uyku

Uyku ile aranız yoksa yorgun ve bitkin hal alırsınız. Üzerine makyajsız halinizde gelirse sonucu az çok tahmin edersiniz. Günlük uyku miktarına uyumalı, gece 11 gibi yatıp sabah 7-9 arası uyanmalısınız. Kırışıklar için sırtüstü uyumak faydalıdır. Uyku güzellik kormonu olan melatonin üretmektedir.

Kıyafetler

Cildiniz parlak olsa bile seçeceğiniz kıyafet renkleri sizi solgun gösterebilir. Makyajsız hallerinizde çok koyu olan tonlar ile soğuk tonlardan uzak durun. Mavi, turkuaz, yeşil ve turuncu tonlar önerilebilir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir