KADIN

Lise ve ortaokullar için belli olmayan okul makyajı

Belli olmayan okul makyajı

Doğal bir makyaj istiyor ve bu makyajın cildinizde belli olmamasını istiyorsanız size önerilerimize kulak verin. Lise ve ortaokulların çok tercih ettiği okul makyaj hileleri işinize yarayabilir. Ben bir makyaj yapayım ve bu makyaj hiç yok gibi olsun istiyorsanız bazı ince ayrıntıları öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Özellikle bahar ayları ve yaz sıcakları için tercih edeceğiniz bu makyajı gece yapmayın. Makyajlı uyumak cildinize zarar verir, hava almasını önler. Sabah önerilen hafif makyaj, akşam cilt üzerinden temizlenmelidir.

Okulda ve dışarıda kullanabileceğiniz hafif belli olmayan makyaj tarifi

Cilt temizliği ve BB krem kullanımı

Temizleme ve krem

Cildin doğal ve ışıltılı hal alabilmesi için önce cildin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Temizleme malzemeniz ile cildinizi güzelce temizleyin ve tüm gözeneklerinizi açın. Nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Çok koyu olmayan BB kreminiz ile cilt üzerinde lekeleriniz varsa lekeleri kapatarak cildinizin tonunu dengeleyin. Bu uygulamayı parmak üçları ile ovalayarak yaparsanıc cildin daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildi burada tam olarak kapatmıyoruz, pürüz olmayan bir cilt elde etmek için cilt tonu dengesi sağlıyoruz.

Göz altı için aydınlatıcı krem

 

Aydınlatıcı krem sürme

Cilt tonlarına takın bir renk tonu ile aydınlartıcı kremimizi parmak uçlarını kullanarak hafif bastırır şekilde uyguluyoruz.

Allık kullanımı

 

Allık sürme

Cildin doğal görünümünün bozulmaması için kullanacağımız allık uçuk tonlarda olacaktır. Allığı, elmacık kemikleri üzerine hafif şekilde uygulayarak yayıyoruz.

Kaş yapımı

 

Kaş makyajı

Kaşlar için çok fazla boyama yapmıyoruz ve boya fazlalığından kaçınıyoruz. Kaş boşluklarına uygun olan bir kaş kalemi kullanıyoruz ve kalem ile dolduruyoruz ardından tarıyoruz.

Toz far uygulaması

 

Toz far kullanımı

Buradaki amacımız gözleri ön plana çıkarmak. Kullanacağımız far ise doğal bir rek ve toz far olacaktır. Ten rengine uyumlu bir ton seçimi önemlidir. Parlak renk yerine mat olan renkleri tercih etmek doğal görünümü kolaylaştıracaktır.

Kirpikler ve maskara sürme

 

Kirpik kıvırma-maskara

Kirpikleri daha belirgin hale getirmek için kıvırıp, hafif bir maskara uygulaması yapıyoruz. Üst üste uyguladığınız yoğun bir maskara tercihi yapmamaya dikkat edin.

Ruj kullanımı

 

Ruj sürme

Makyajı tamamlamanın son adımındayız ve sıra ruj kullanımı için dudaklarda. Renk burada cilt ile tam uyumlu olmalıdır. Doğal, nemlendirici mat bir renk tercihi tam makyaja uygun olacaktır. Gülümsenizin ister okulda isterseniz dışarıda sizi çok daha fazla güzel göstereceğini unutmamalısınız.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir