SAĞLIK

Liposakşın ameliyatı, liposakşın fiyatları 2017

Liposakşın ameliyatı, liposakşın fiyatları 2017

Liposakşın ismi ile alınan bu operasyonun tanımı, vücudunuzun belli bölgelerinde biriken yağların, cerraahi operasyonla birlikte vakumlanarak yağların alınması işlemine Liposakşın denir.

Genel olarak bir inceleme yapıldığında ise bel, göbek ve basen bölgelerinde biriken yağlar yüzünden, göbek gibi hoş olmayan görüntülerin meydana gelmesi ve kilo olarak karşımıza çıkan bu fazlalıklar, Liposakşın uygulaması ile alınarak zayıflamaya yaramaktadır. Vücudu hoş olmayan görüntülerden arındırarak şekle sokmaya yarayan bir cerrahi uygulamadır.

Erkek ve kadın olarak bu yağlar farklı bölgelerde meydana gelebiliyor. Örneğin erkeklerde; karın ve göbek bölgesinde yoğunluk gösterirken kadınlarda ise, bel ve basen bölgelerinde daha fazla görülmektedir. Genetik olan bu durum vakumlama sayesinde alınarak vücut fazlalık yağlardan kurtulur.

Liposakşın uygulamasını sadece bahsedilen bölgeler için yapıldığını düşünmeyin. Vücudunuzda yağlanma olan her bölge için bu uygulama yapılır. (kol, bacak, meme, çene altı gibi.)

Bu uygulama sıklıkla genel anestesi olarak uygulanmaktadır. Küçük kesikler altında yağ depolarındaki yağların kanüller aracılığıyla vakumlanması sağlanır. Bu operasyon bölgeye bağlı olarak zaman değişimi gösterebilir ve hasta aynı gün taburcu edilebilir.

“Ameliyat sonrası süreç doktor kontrolünde kullanılan basit ağrı kesiciler ile konforludur. Ortalama 4-5 hafta içinde görünüm doğal halini alır. Ameliyat sonrası 2. yada 3. gün ise yapılan bandajlar açılarak hasta korse giymesi tavsiye edilir. Liposuction korsesi ortalama 5 hafta süreyle kullanılır. Liposcution Yağ aldırma ameliyatı sonrası ödem ve şişlikler ortalama hastanın bünyesine göre 5 ay içerisinde tamamen yok olur.”

Liposakşın fiyatları hakkında net bilgi bölge kontrolü sağlanmadan verilmemektedir. Hastanın şikayet ettiği bölge ve yapılacak operasyona göre çeşitlilik gösterebilmektedir. 2017 yılı ile birlikte gelişen teknolojiye ayak uyduran sağlık sektörümüzde alternatifler de mevcuttur.

Dikkat edilmesi gereken hususlar ise;

  1. Uygulamanın yapılacağı yerin sağlık kuruluşu olmasına dikkat edin,
  2. Sağlık Bakanlığı onaylı belgelerinin olmasına dikkat edin,
  3. Ödemenizi görüşme gerçekleştirmeden ön ödeme veya tamamını gerçekleştirmeyin,
  4. Operasyonu gerçekleştirecek ekip kontrolü yapın,
  5. Sağlık kuruluşunun çalışma ortamlarını gözlemleyin.

Liposakşın’a alternatif olarak;

  • Vaser liposuction (vaser lipo)

Liposuction’a alternatif olarak geliştirilen vaser liposuction (vaser lipo) işlemi göbek yağı aldırma, karın yağı aldırma gibi bölgesel yağ aldırma işlemlerinde küçük kanüller kullanılarak hafif basınçla yağları çekme işlemidir. Vaser Lipo fazla kiloların depolandığı kalça, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresi, bel, kollar ve sırt bölgelerine uygulanabilir.

Radyofrekanslı Liposuction

Ameliyatsız çözümlerin belirli ölçüde fayda sağlamasının yanında uygulanan bu yöntemler kişiyi fiyatları bakımından zorladığı düşünülerek daha ucuz maliyetli yöntemler de geliştirilmeye başlanmıştır.

Klasik Liposakşın işlemleri ardından vücutta toplanan yağların giderilmesi ile ciltte istenmeyen sarkmalar oluşabilmekte dolayısı ile Liposakşın ile beraber germe uygulamasına da ihtiyaç duyulabiliyordu. Radyofrekans dalgaları ile birlikte uygulanan Liposakşın işlemleri klasik alternatiflere göre daha etkili durumda.

Daha detaylı bilgi ve fiyatları ile ödeme koşulları hakkında  bilgiye;

  • Esteworld: 444 3 789
  • Doç. dr. İbrahim Aşkar: 216 355 75 75
  • Ethica Sağlık Grubu: 444 6 896


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir