CEP-TABLET

Lg cep telefonu ekran kilidi açma kapama

LG cep telefonu ekranı kilitleme ve kilidi kaldırma:

Lg cep telefonu ekran kilidi açma kapama

Lg cep telefonu belirli bir süre kullanmazsanız, ekran otomatik olarak kapanır ve kilitlenir. Bu, tuşlara yanlışlıkla tıklanmasını önlemeye yardımcı olur ve pilin gücünü korur.

Lg cep telefonu kullanmadığınız zamanlarda telefonunuzu kilitlemek için Güç/Kilit tuşuna basın.
Ekranınızı kilitlediğiniz sırada çalışmakta olan herhangi bir program varsa, Kilit modunda çalışmaya devam edebilir. Gereksiz ücretlerden kaçınmak için, Kilit moduna girmeden önce tüm programlardan (örn. telefon görüşmesi, web erişimi ve veri iletişimleri)
çıkmanız tavsiye edilir.
Telefonu uyandırmak için Güç/Kilit tuşuna basın. Kilit ekranı görüntülenir. Ana ekranınızın kilidiniaçmak için Kilit ekranına dokunup parmağınızı herhangi bir yöne doğru kaydırın. Görüntülediğiniz en son ekran açılır.

Knock Code

Ekran kapalıyken doğru alana doğru sırada tıklayarak ekran kilidini açabilirsiniz. Knock Code özelliği, 4 kareye bölünen ekranda, ekrana kendi Knock Code düzeninizle tıklayarak ekranı kolayca açmanıza veya kapatmanıza imkan tanır. Bu özelliği Kilit Ekranı ayarlarında devre dışı bırakabilirsiniz.
Tıklama Kilidi özelliğini etkinleştirmek için
1-  > > Uygulamalar sekmesi > Ayarlar > Ekran sekmesi > Kilit Ekranı öğesine tıklayın.
2-  Ekran kilidini seçin > Knock Code öğesine tıklayın.
3 Kilit açma sırasını seçmenize yardımcı olacak bir ekran açılır. Kilit açma sıranızı unutmanıza karşı güvenlik önlemi olarak bir Yedek PIN oluşturmalısınız

Önemli:
• 6 defa yanlış Knock Code girerseniz zorunlu olarak oturum açma/yedekleme PIN girişi için google hesabınıza yönlendirilirsiniz.
• Ekranı açmak veya kapatmak için ekrana tıklarken tırnağınız yerine parmak ucunuzu kullanın.
Knock Code kullanımda değilken ekrana tıklayarak Knock On işlevini kullanabilirsiniz.

Knock ON

Ekranı çift tıklayarak açabilir/kapatabilirsiniz.
Ekran kilidini açmak için ekranın merkezine hızlı bir şekilde çift tıklayın. Ekranı kilitlemek için herhangi bir ekranda (kamera vizörü haricinde) durum çubuğuna veya Ana ekranda boş bir alana çift tıklayın.
Hatırlatma: Ekranı açarken, yakınlık sensörünü kapatmadığınızdan emin olun. Bunu yaparsanız, cebinizde veya çantanızda yanlışlıkla açılmayı önlemek için ekran açıldıktan hemen sonra kapanır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir