SAĞLIK

Lazerle hemoroid ameliyatı

Lazerle hemoroid ameliyatı kısa sürede sağlığa kavuşturuyor!

Lazerle hemoroid ameliyatı: Hemoroid sorunu yaşayan hastaların, hastalığın verdiği korku gibi aynı zamanda tedavisi de korku ve endişe vermektedir. Ameliyatın bölgesi açısından hissedilen duygular tedavi süresini uzatıyor ve basitçe bitmesi gereken rahatsızlık için tedaviyi daha fazla güçleştiriyoruz.

Lazerle hemoroid ameliyatı, ağrı sızı olmadan 10 dakika içerisinde ameliyatın bitmesine ve aynı gün taburcu edilmenizi sağlıyor.

Lazerle hemoroid ameliyatı
Lazerle hemoroid ameliyatı

Lazerle hemoroid ameliyatı olanlar, ameliyat ardından ağrı yaşamadığı ve oprasyonun yapıldığı aynı gün taburcu edilerek işlerinin başına geri döndüğü söylenmektedir. Hem iç hem de dış hemeroid olmak üzere iki şekilde müdahale ediliyor.

Hemoroid başlangıcında sadece makat bölgesinde az miktarda görülen kan ile kaşıntı ve yakınmalar olabiliyor be belirtileri şu şekildedir;

İlerleyen zaman içerisinde kanamalar, tuvalet esnasında şişlikle meydana gelebiliyor. Rahatsızlığın bu aşamalarında bakterilerin yani memelerin dışarıya doğru sarkması sürekli ıslaklık meydana getirir aynı zamanda şiddetli ağrılar ve kaşıntılar eşlik eder.

Aciliyet gerektiren durumlar ise;

Hemroid’in dışarıya çıkması ve oluşan kan pıhtılaşmları sancılı bir dönem geçirmeye neden olur. Bu durumlar acil doktora gidilmesi gereken durumlardır.

Ortak yapılan hatalara bakılacak olursa, hastaların hemen hepsinde görülen utanma duygusu ile kendi uygulamaya çalıştıkları tedavi yöntemleri hastalığı hat safaya getirmektedir. Ta ki durum ciddileşene kadar hastaneye gitmemekteler. Hastalığın utanılacak sıkılacak herhangi bir yanı yoktur ve muhakkak tedavi edilmelidir. Bu herkesin başına gelebilecek iç veya dış hemoroid şekli olarak görülebilir. İlerlemesine müsade etmeden belirtiler görülmeye başlandığında doktora gösterilmelidir.

Lazerle hemoroid ameliyatı

Lazer başka hastalıklar için bir tedavi yöntemi olduğu gibi aynı zamanda hemoroid için lazer tedavisi uygulanmaktadır. Uygulanan tedavi yöntemleri arasında, kıl dönmeleri, çatlaklar, anal fistür ameliyatları gibi çeşitli alanlarda tercih edilmektedir.

Ameliyat, kısa sürede tamamlandığından hastanede yatış işlemi yapılmamakta olup, kısa zaman sonra taburcu olmanız sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında kesik, yara gibi kalıcı izler olmaması ile birlikte sancılı bir ameliyat süreci geçmez.

Hastanelerde uygulanan bu yöntemler için fiyat almanız mümkündür. Rahatsızlığınızın durumuna göre fiyatlar değişim gösterecektir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir