KADIN

Kurtulmanız gereken kötü alışkanlıklar

Kurtulmanız gereken kötü alışkanlıklar

Farkında olmadan Tırnak yemek

Zararlı maddeler olmadıkça ellerdeki yabancı maddeler bünyesinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye yarayabilir. Çirkin görüntü ve tuhaf görünen bir davranış biçimidir. Ye dediysek size karnınızı doyurun demedik

İstemli veya İstemsiz Geğirmek

Yüksek sesle geğirmek vücudun kendisini mide asidinden korunmasını sağlar. Geğirmek sindirim parçasıdır ve engellemeye çalışmak sorun yaratabilir. Oha ayımısın lan cümlesini duymanıza neden olabilir.

Hava Gazı Yolları İle Yellenmek

Aynı geğirmekte olduğu gibi sindirim parçasıdır. Bağırsakta biriken gazın dışarı atılması şarttır. Şişkinlik ve ağrıyı azaltır.Gazı dışarı atmak diyince tutup atmak anlamında demedik. İnsan içinde koku yayıp acaba kim yaptı davranışları sergilemenize gerek olmasın.

Parmak, Dirsek, Kol, Bacak Eklemlerini Kıtlatmak

Eklemleri kıtırdatırken çıkan ses birçok kişinin acı çektiğinizi sanmasına neden olur. Ancak bunun eklemler üzerinde olumsuz etkisi yoktur; aksine sindirime yardımcı olur.

Keyfi Yatakta yemek yemek

Aceleyle, ayakta, stres içinde veya sinirliyken yemek yemek sindirim sindirim düzenini olumsuz etkiler, yatakta sakin bir şekilde yemek ise bunların aksine sindirime yardımcı olur.

Uluorta Tükürmek

Spor yaparken ağızda daha fazla tükürük birikir. Bu da bir süre sonra solunumu olumsuz yönde etkiler. Bu nedenler spor yaparken tükürmek nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Ancak bu durumun sokak ortasında yapılması çok ayıp ve hoş karşılanmaz.

Küfürlü Konuşmak

İnsan içinde misiniz yoksa farkında değimlisiniz bilip bilmeden ağzınızdaki salgıları dışarı atmak. Dayak yemenize sebep olabilir.

Kaşınmak

Hiç görüyor musunuz bir kızın sokak ortasında kaşındığınız? Onlar kaşınmaz mı kaşınır tabi ama bunun ayıp olduğunu bilir insan içinde küçük kaşıntılar hariç kaşınmaz. Erkekler gibi göbüşünü çıkarıp sıvazlamaz, kalçasını avuçlayıp bırakmaz, cinsel organı sağa sola çekiştirmeye dokunmaya uğraşmaz..

Hileye başvurmak

Mutlaka kazanma mantığında olan bir kaybetmeyi hazmedemeyen kişilerin gösterdiği bir kandırma yöntemidir.

Yalan Konuşmak

Ne olacak ki beyaz yalan? Farkında olmadan başka kişileri güç duruma sokacak bir durum meydana gelebilir. Belki siz o anı kurtarmış olabilirsinin ama sonucu daha kötü olabilir. Yalancı bir çoban defalarca koyunlarım kurt geldi diyip köylüleri dağa çıkarıp şaka yaptığını söylemiş son sefer gelen kurtlar tüm koyunları yemiştir. Defalarca bağırıp çığlık atmasına rağmen hiçbir köylü yalan söylediğini düşünerek gelmemiştir. Sizinde başınıza böyle bir durum gelebilir. Zor anınızda kimse yanınıza gelmeyebilir. 8 köyde yalan söyleyen kişi 9. Köyde aynı yalana kendisi inanır.

Kadın ve Kızları Dikizlemek

Sokak ortasında önde yürüyen, bekleyen, oturan bir bayanın tüm vücudunu dikizlemek kötü bir alışkanlık ayıp sayılan bir davranış biçimidir. Bu durumu hayata geçirmeden önce kendi ailenizi düşünmelisiniz.

Açık Aramak

Etrafınızdaki insanların açıklarını ayıplarını aramayın… Eğer bulduysanız yakaladıysanız açıklarını üzerini örtün asıl büyüklük bu dur. Bir gün sizin açığınızda gözler önüne serilebilir o anın duygularını yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Büyüklenmek

Bu dünya unutmayın sizin üzerinize kurulu değil! Siz hangi yaşam haklarına sahipseniz doğa aynı hakları tüm insanlara verir. Öncelik sizde olmamalı her şeyi bilen, yöneten siz olamazsınız. Bir yerlerde sizi yöneten gözetleyen var veremeyeceğiniz hesabın altına girmeyin. Beden, zihin, beceri sizde fazla gelişmiş olabilir ancak bir gün herkesin eşit olacağı yer vardır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir