HAYVANLAR

Köpek Oteli var, Köpek Lisesi ve Köpek Üniversitesi yolda!

Köpek Oteli var, Köpek Lisesi ve Köpek Üniversitesi yolda!

Ülkemizde hayvanlara verilen önem yüzünü, hem ticari olarak hem de sevgi olarak hayvanlar üzerinde göstermeye devam ediyor. Tıpkı insan eğitimi gibi köpekler için eğitim programları var.

En sadık hayvanlardan biri olan köpekler, tatile gitmek isteyenler için sorun olabiliyor veya tatil planları ertelenebiliyor hatta tatile gidilemeyebiliyor bile. Komşuya bıraksan olmaz, bahçeye bıraksan olmaz, evde kalsa olmaz ee peki ne yapılacak diye aklında bin tane sorusu olanlar var bu konuda sizi aydınlatalım ve aşağıda köpek oteli nedir, köpek oteli neler yapar, köpek otelinin faydaları ve kopek otel ücretleri hakkında edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşalım.

Köpek oteli dediğimizde sadece aklınıza köpek için yatacak yer gelmesin. Köpekler 2017’de daha fazla yaygınlaşacağı düşünülen “dog hotel” olarak adlandırılan otellerin yanında, köpek pansiyonları, köpek gezdirmeleri, köpek anaokulu, köpek huzur evi hatta yakında karşınıza köpek lisesi ve köpek üniversitesi bile çıkabilir.

Köpek anaokulunda köpekler ne yapıyor?

Tıpkı insanlar gibi işleyiş, sabah servis kapınıza geliyor ve köpeğinizi evinizden alıyor, akşam saatinde tekrar köpek servisi köpeğinizi kapıya evinize bırakıyor. Köpek beslemek oh ne kolay. İşin güzel tarafı ise diğer eğitimlerden farklı olarak köpekler yemeklerini yiyip karınlarını doyurduktan sonra akşam işiniz çıktı ve eve dönemeyecekseniz “ALO” ben akşam yokum dediğinizde köpeğiniz bu anaokululun barınağında yuvasında konaklayabiliyor.

Köpek huzurevleri nedir?

Yine aynı benzer hizmetlerden biri, köpeğiniz yaşlandı ve köpek üzerinde sorumluluk hissediyorsanız ve köpeğinizi barınaklara bırakıp ölüp gitmesine vicdanınız elvermiyorsa işte bu sizin aradıklarınızdan biri “köpek huzurevi” burada köpeğiniz huzur buluyor ve güvenli ellerde.

Yaşlı köpeklerin bakımı, ihtiyaçları ve hastalıklarında ise uzman veteriner ellerindeler. Yaşamlarının son zamanlarını geçim ve kayın doyurma endişesi içerisinde geçirmiyorlar.

Köpek otelleri:

Köpek otelleri hem sizin hem de köpeklerin tam aradığı şey. Birbirinizden sıkılmış olabilirsiniz, haftalık veya aylık seyehatleriniz veya tatil planlarınız olabilir. Bu durumda köpekler için en iyi yer “köpek otelleri” bakımı, yemesi içmesi, sağlık kontrolleri tam zamanında ve gerektiği şekilde yapılır. Eğer varsa özel istekleriniz bunları da liste halinde verip uygulamaya dahil ettirebiliyorsunuz.

Geriye ne kaldı? Köpek lisesi ve köpek üniversitesi:

Yakın zamanda köpekler anaokulundan çıkar, liseye geçer ve üniversite olarak karşımıza çıkar bekleyin görün.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir