KADIN

Kimyasal kullanmadan doğal saç rengi açma yöntemleri

Doğal saç rengi açıcılar

Erkek veya kadın olmasının önemi yok. Saç şekil verildiğinde bir preses veya prens gibi göstereceği gibi, tavus kuşu veya maymuna çevirmeye de yeter. Saçın bu derece önemli olduğu bedenimizde kimyasal ürünler, fön makineleri ve saç boyaları ile verilen zarara birde zehirli maddeler içeren saç açıcılar kullanmak saça verilecek işkenceler arasına girecektir.

Saç boyları saçın kimyasını ve doğallığını bozmakta aynı zamanda beslenmelerini engelleyerek sağlıklı uzamalarını önlemektedir. Bakımının ihmal edilmemesi gereken saçlar için açıcınızı doğal yöntemler kullanarak kendiniz elde edebilirsiniz.

Boyalı saç rengi nasıl açılır?

Açık renkli saçların koyu renge boyanması sık sık boyama ihtiyacını doğurduğu gibi, koyu saçlarında açık renge boyanması aynı şekilde sürekli boyanma ihtiyacı gösterir. Tabi netice olarak doğal yöntem yerine kimyasallar saça sürekli zarar vermeye devam eder.

İster doğal rengini açmak isteyin isterseniz boyalı saç rengini açmak isteyin her iki durum için de doğal saç açma yöntemleri mevcuttur. Basitçe kimyasallar ile açılan saçlar, doğal yöntemler kullanılarak kısa sürede açılmaz biraz sabretmek gerekecektir. İşleyen boyanın saç üzerinden atılması kolay olmayacaktır.

Doğal yöntemlerle saç rengi açma

Bu süreçte birçok doğal yöntem saçlarınızın rengini açmak için size fayda sağlayacaktır.

Karbonat kullanarak saç rengi açma yöntemi:

Bu işlem banyo ardından yapılır. Banyodan çıktıktan sonra kurulamamanız gereken saçlara ıslak haldeyken bir yemek kaşığı kadar karbonatın kökten uca sürülmesi ile yapılır. Saçların tamamına yaymaya özen göstermeli, 15 dakika saçlarda bekletilerek saçlar durulanmalıdır. Karbonat ile sadece saç rengi açmakla kalmaz aynı zamanda saç derisindeki yağlanmalara da ayrıca çözüm üretmiş olursunuz.

Çay kullanarak saç rengi açma yöntemi:

Bu biraz ilginç gelebilir ama saç rengi açmak için kullanılan bir yöntemdir. Çay bildiğiniz demlikteki kalan çaylardır. Kahvaltı sonrasında kalan çaylarınızı saçlarınıza uygulayarak tanik asit sayesinde saçların rengi açılır. Uygulanan bu yöntem saçların tamamına uygulanır ve 30 dakika bekletilerek yıkanır.

Bal kullanarak saç rengi açma:

Bal ile saç rengini açmak istediğinizde çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz. Doğal ve kestane balı kullanmalısınız.

  • Yöntem 1: Bir çay bardağının içerisine yarım saç kremi dökün, döktüğünüz kremin yarısı kadar bal ilave ederek iyice karıştırın. Saçlar önce normal şampuanınızla yıkanmalı ardından bu karışım durulanmış saça iyice yedirilerek uygulanmalıdır. Karışımın bekleme süresi uzun olacağından gece yatmadan önce uygulamanız ve bone ile sararak sabah aömanız gerekecektir. 10 saat kadar saçlarda bekleyen bu karışım normal şekilde yıkanır.
  • Yöntem 2: Basit olan bu yöntem su ile bal karışımından elde edilir. Saçların uzunluğuna göre bal ile su karışımı yaparak saçlarınıza uygulayın yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Limon kullanarak saç rengi açma:

1 bardak limon suyu ile normal suyu karıştırıp saçlarınıza iyice yedirin. Bu karışımın diğerlerinden farkı, güneş ışığıdır. Güneş ışığında 1 saat kadar karışım uygulanan saç bekletilmelidir. Güneşin olmadığı zamanlarda fayda etmez, yaz ayları tercih edilebilir.

Papatya suyu kullanarak saç rengi açma yöntemi:

Çoğu kişinin bu yöntemi bildiğini düşünüyoruz. Çok bilindik saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Kuru papatyanın suyu ile hazırlanan bu yöntem, İki bardak su içerisine bir avuç kadar papatya atılır ve rengi sararana kadar kaynatılır. Kaynamanın ardından süzülerek suyu bir kab içerisine alınır ve soğuduktan sonra tüm saça uygulanarak 1 saat kadar güneş ışığında beklenir. Arından yıkayabilirsiniz.

Tarçın kullanarak saç rengi açma:

Saç kremi ile yeteri kadar tarçın bir kab içerisinde karıştırılır. Akşam yatmadan önce tavsiye edilen bu yöntem, tüm saça uygulandıktan sonra 10 saat gibi bir süre bekletildikten sonra yıkanır. Saçı parlak hale sokacak olan bu yöntemde bone ile uyuyabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir