4.5G ADSL FİBER

Kimlik vermeden internet açtırmak

Kimlik vermeden internet açtırmak

İmza atmadan internet hattı açtırmak mümkün müdür?

Hayır, bu işlem kesinlikle mümkün değildir. Herhangi bir internet firmasına sözleşme imzalamadan, kimlik fotokopinizi teslim etmeden internet hattı açtırmanız mümkün değildir.

Sözleşmelere imzanızın alınması her ne kadar size pek cazip gelmese de ileride doğacak olan sorunlardan sizi koruyacak olan tek şey elinizde bulunan imzaladığınız sözleşmenin bir nüshasıdır. Haberiniz olmadan adınıza açılan herhangi bir internet veya telefon hattının itirazında sözleşmelerinizdeki imzalar kontrol edilecektir.

Oldu da adınıza herhangi bir hat açıldı. Bu konuda itiraz etmeniz veya şikayetçi olmanız durumunda internet servis sağlayıcı firmanın çözüm ortakları sorumluluk altına girecektir. Hattınızın hangi firma ve hangi şahıslar tarafından açıldığı her zaman kontrol altında ve kayıt altında tutulmaktadır.

Önceki dönemlerde abonelerde rastlanan durumlar arasında abonenin aranmasının ardından 3-5 gün içerisinde hiçbir sözleşme imzalamadan, kimlik fotokopisi teslim etmeden aktif olma durumu söz konusu olmaktaydı.

Peki telefon ile onay vermenizin ardından hattınızın aktifliği imzasız sözleşmesiz nasıl gerçekleşiyordu?

Bu durumların öncesinde kimlik fotokopinizi internet veya sabit telefon açtırmak için verdiğinizde evraklarınız arşivde bekletilip sonraki dönemde aranmanızın hemen ardından arşivlerden çıkarılarak adınıza işlemler yapılıyor, adınıza imza ve kimlik fotokopiniz sizin adınıza teslim edilerek yasal bir durum muş gibi internet sağlayıcı firmaya teslim eden birçok firma mevcuttu.

Günümüzde bu kontroller internet servis sağlayıcıda olup imza ve kimlik fotokopi kontrolü için tekrardan aranmaktasınız.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir