DÜNYA

Kim Kardashian, Amerika’da iç savaş endişesi yüzünden kaçacak mı?

Kim Kardashian, Amerika’da iç savaş endişesi yüzünden kaçacak mı?

ABD’de, siyahiler ile beyazlar arasında artan şiddet olayları, ülkede ırkçı çatışmaların artacağı endişesine yol açtı.

ABD’de, Micah Xavier Johnson’ın Dallas’ta 5 polisi öldürmesinin ardından gerginlik artıyor. Johnson’ın “Siyah milliyetçisiyim” dediği ve ordudan taciz nedeniyle atıldığı açıklanırken, ‘robot bomba’yla öldürülmesi ülkede tartışmaya neden oldu. Sosyal medyaya, beyaz Amerikalıların ırkçı mesajları damga vurdu. Siyahilerin polis şiddetine yönelik tepki protestoları ise ülke genelinde sürüyor.

KİM KARDASHİAN ENDİŞELİ

Ülkenin yaşadığı gerilimin ardından siyahi rapçi Kanye West ile evli olan Amerikalı televizyon yıldızı Kim Kardashian, internet sitesinde uzun bir açıklama yaparak, siyahilerin beyaz polislerce öldürülmesi olaylarını kınadı ve “Çocuğuma beyaz polislerden korkması gerektiğini öğretmek istemiyorum” ifadesini kullandı.

SNOOP DOGG’TAN DİYALOG ÇAĞRISI

Siyahi rapçi Snoop Dogg ise gerginliğin azaltılması için siyahilerle polisler arasında “diyalog başlatılması gerektiğini” savundu.

JAY-Z’DEN ŞARKI

ABD’li siyahi rapçi Jay-Z de siyahilere destek vermek için beyaz polis şiddetini anlatan bir şarkı yayınladı. 46 yaşındaki şarkıcı, “Spritual” adını verdiği par- çasında polislerin siyahilerin yaşama hakkına saygı göstermesini istedi. Beyonce ise sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajda, “Bu Amerika beni üzüyor, hayal kırıklığına uğratıyor”dedi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir