BİTKİ VE GIDALAR

Kilo vermek için her derde deva yoğurt suyu

Kilo vermek için her derde deva yoğurt suyu

Kalsiyum deposu yoğurt kemik sağlığından, kansere, diyabetten cilt sağlığına kadar şifa saçıyor. Uzmanlar, bu sağlıklı besinin suyunun da ilaç gibi etki gösterdiğini bildiriyor.

İşte yoğurt suyunun sağlığa yararları:

KİLO PROBLEMİ ÇİN YOĞURT SUYU
Yoğurt suyu, kalsiyum, protein ve B vitamini ihtiva eder. Bu sayede de kişide tokluk hissi sağlar. Yağ yakımını hızlandırdığı için de metabolizmayı çalıştırır.

KABIZLIK ÇİN YOĞURT SUYU
Yoğurt suyu ise faydalı bakteriler içerir. Bu sayede bağırsak florası dengelenir ve kabızlık önlenir.

TİRİOİD ÇİN YOĞURT SUYU
Yoğurt suyu kilo vermeyi kolaylaştırdığı için troid belirtilerini hafifletir, yorgunluğu alır ve sinirliliği önler. Özellikle de maden suyu ile yapılmış yoğurt troidi düzenler, tokluk hissi sağlar.

DİYABET ÇİN YOĞURT SUYU
Şeker hastası olanlar ve insülin direnci bulunan kişiler yoğurt suyu tüketebilir. Bu sayede kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur.

KAS SAĞLIĞI ÇİN YOĞURT SUYU
Spor yapanların mutlaka “yoğurt suyu” tüketmesi gerekir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği faydalı besin ögeleri kasların beslenmesini sağlayacaktır.

CİLT LEKELERİ ÇİN YOĞURT SUYU
Cilt lekelerini temizlemek için yoğurt suyu oldukça faydalıdır. Cilde yapılan düzenli yoğurt suyu maskesi ile cilt lekelerinin hafiflemesi mümkündür.

BÖBREK TAŞLARI ÇİN YOĞURT SUYU
Yoğurt, sıvı içeriği sayesinde böbrekleri temizler. Bu sayede de taş ya da kum sorunu mevcut ise her gün yoğurt suyu içmek oldukça faydalı olacaktır.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir