BİTKİ VE GIDALAR

Kilo Verme Çaylarına Dikkat!

Kilo Verme Çaylarına Dikkat!

Günümüzde zayıflamak, ince görünmek, fit olmak bir çok şeyin önüne geçmiş durumda. Zayıflamak ve zayıf görünmek için birçok yöntem, bir çok diyet, bir çok kür kullanılmakta.

zayiflama-cayiFakat zayıflamak uğruna yapılan doğru bilinen bir çok yanlış hayatımızı tehlikeye atacak boyutlara varan sağlık sorunlarını da beraberinde getirmekte. İşte doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi olan zayıflama çaylarına değineceğiz. Zayıflama çayları, her semtte rahatlıkla bulabileceğimiz  aktarlarda, şeffaf poşetler içerisine yerleştirilip renkli çiçeklerle bezeli şekilde bizlere pazarlanmaktadır. İçindeki bitkilerin ne zaman ve nerede toplandığı hangi koşullarda saklandığı son kullanım tarihi gibi biz tüketicileri bilgilendiren hiç bir yazıya rastlamamaktayız. Tüm bunlar bir yana bu bitkiler en nihayetinde ilaç yapımında kullanılan bir çok ilacın ham maddesi işlevini gördüğünden aslında sizin içinde doğal görünümlü bir ilaç durumundadır. Vücudunuzun bu bitkilere nasıl tepki vereceği de çok önemlidir. Çünkü çoğu kez aktarlar size bu bitkilerin etkilerini size açıklama gereği hissetmezler. Kabalamaca tabiriyle ZAYIFLAMA ÇAYI olarak sizlere satmayı yeğlerler. İşte bu zayıflama çaylarının size anlatılmayan en büyük etkilerinden bir tanesi böbrekleriniz de yapacağı tahribattır. Zayıflamak adına içtiğiniz; daha da içtiğiniz; hatta daha daha içtiğiniz çaylar muhtemelen sadece idrar sökücülüğü üzerine içinde bitki ihtiva ettiği için böbrekleriniz de aşırı tahribata, dolaşımınız da düzensizliğe neden olur. Bu düzensizlik ise çoğu kez haliyle kilo kaybına değil vücudun dengesinin bozulmasından mütevellit daha fazla kilo alma ile sonuçlanır. Uzmanların size en iyi tavsiyesi  ise aşırılıktan uzak sağlıklı beslenme yolları ile kilo vermenizdir. En bilinen sağlıklı zayıflama yollarından biri ise sağlıklı, sık ve az beslenerek metabolizmayı hızlandırıp, bunu sporla desteklemektir.

Siz, siz olun zayıflamak uğruna zayıflama çayları adı verilen bilinmedik karışımları güvenip kullanmayın. Zayıflamak istiyorsanız sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan uzman diyetisyenlerin kontrolünde onların uygulayacağı reçetelerle sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulun.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir