SAĞLIK

Kilo koruma: Mevcut kiloyu koruyarak form tutma yöntemi

Kilolu bir yaz ayı geçirmeyi kimse istemez. Kilo koruma daha zor!

Kış aylarında kiloları elbiselerle gizlemek mümkün ancak, yaz ayları geldiğinde kiloları saklamak daha zor.

Kilo koruma: Birazcık çaba göstererek hem mevcut kilonuzu koruyabilir hem de zayıflamanıza yardımcı olarak alışkanlıklarınızın değişimi ile başarabilirsiniz. Göbeksiz bir yaz ayı geçirmek istiyorsanız bu önerileri dikkate alın. Zayıflamak veya kilo almak için verilen çabanın yanında mevcut kiloları korumak daha zordur. Akıllarda acaba kilo alırmıyım veya kilo verirmiyim stresi aynı zaman kilo aldırabilir veya kilo kaybı yaşatabilir.

Kilo koruma
Kilo koruma

Kilo koruma için yapabilecekleriniz

Yoğurt tüketimi

Diyet yapanların hemen her öğünlerinde bulunan yoğurt, içerisine katılan malzemelerin verdiği şeker ile pek fayda sağlamamanıza neden olabilir. Yoğurdunuzu mümkünse evde kendiniz yapın ve 3 öğün katkısız olarak tüketin. Suyunu içmeye dikkat edin, asıl faydalı kaynağı saf suyudur.

Egzersiz

Hem kendi sağlığınız hem de zayıflamanıza yardımcı olan bu yöntem için mutlaka zaman ayırmalısınız. Günde 10 dakikalık bu akşam bile olabilir, egzersiz yapmak oldukça size katkı sağlayacaktır.

Soğuk duş

Fazla kilolara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, yatmadan önce yapacağınız soğuk su duşu size çok iyi derecede kalori yakmanızı sağlatacaktır. Soğuyan vücut kendini ısıtmak için oldukaç fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve yağ dokuları kaybı yaşamaya başlarsınız. Soğuk duş yapamıyorsanız biraz ılık deneyebilirsiniz.

Kahvaltı

Lezzetli ve hafif bir sabah kahvaltısı, özellikle metabolizma çalıştırıcı yiyecekler tüketmek iyi bir çalışma metabolizması sağlayacaktır. Yulaf ve meyve bulunan bir sabah kahvaltısı size iyi gelebilir, bağırsakların çalışmasına yardım edebilir.

Hamur işi

Ağır karbonhidrat içerenlerden uzak durmanızda fayda var. Hayatınızda yeri olan tuzlu ve şekerli bu gıdalar göbek yapmanıza ve mevcut göbekten kurtulmanızı engeller.

Sakız

Şekersizi çiğnemek beyinde açlık hissi doğurur, şekerli sakız çiğnemek ise şişkinlik ve gaz yapar. Mümkünse çiğnemeyin.

Kurutulmuş meyve

Kurutulmuş haldeki bu meyveler içeriğindeki besin ve lif değerleri ile sağlığa faydaldır ama fruktoz bakımından yüksek değerlere sahiptir. Taze meyve yemek en akılcı çözümdür.

İçecekler

Hazır içecekler yerine kendi sınırlarınızı aşarak değişik tatlarda içeceklerinizi yapın. Badem sütü, hindistan cevizi ve ıspanak kullanarak içecekler elde edebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir