KADIN

Karında baklava kas yapma estetiği

Karında baklava kas yapma estetiği

Spor yapmak için üşenenler karın kası estetiğine koşuyor. Hem kaslı bir karına hemde fit bir vücuda kavuşuyor.

En zor çalışma gerektiren kaslardan biri de karın kasıdır. Çok zaman ve uzun bir süreç gerektiren bu kaslar hal böyle olunca estetik merkezlerine talepler artıyor. Genelde karın kası için başvuranlar erkeklerde baklava kas merakı ve kadınlarda fit vücut. Spor için çok zaman harcamak istemeyen kişiler ise bu kaslarında aşırı olmasını istemiyor daha çok şık duran göze hitap eden kas tercihindeler. Sizde böyle düşünüyorsanız aynı uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Peki bu estetik ne kadar sürüyor?

Karın kasları her insan vücudunda mevcuttur ancak üzerini kaplayan yağ tabakası sayesinde gizleniyorlar. Yani bende gizli kas var diyebilirsiniz. Çalışma yapmayan vücutlarda bu kaslar meydana çıkmaz. Karın kasları için yapılan bu operasyonun amacı kaslar üzerinde bulunan yağ tabakasına kas şekli vermekle yapılıyor. Bu tekniğe ise “liposculpture metodu” deniliyor. Kasların kıvrım yerlerinde olan yağ birikimleri inceltilerek uygulanmaktadır. Bu sayede yağlar kas görünümüne kavuşuyor. Yağ oranı fazlaysa talep eden kişideki bu oran yağ alımı yapılarak gideriliyor. Bu estetiğin ortalama süresi ise yaklaşık 1 saat kadardır.

En fazla talep Avrupa bölgesinden

Avrupa’dan ülkemize gelen sınır ötesi hastaların son zamanlarda karın kası estetiğini çok fazla talep ediliyor.

Kolay ve pratik olarak tercih edilen bu yöntem son derece başarılı hem baklava kaslara hemde fit vücuda kavuşmak için özellikle kadınlar yurtdışından daha çok geliyor. Diğer ülkelere nazaran Türkiye’de kas estetiği daha ucuz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir