GENEL

Kapatılan askeri lise okul öğrencileri için başvuru tarihi belli oldu

Kapatılan askeri lise okul öğrencileri için başvuru tarihi belli oldu

KHK kapsamında kapatılan askeri okullardaki öğrencilerin 22 Ağustos’a kadar nakil komisyonlarına başvurmaları gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan askeri okullardaki öğrencilerin il ve ilçelerdeki nakilkomisyonlarına 22 Ağustos’a kadar başvuru yapmaları gerektiğini bildirdi.

Tekin, 24 televizyonunda katıldığı canlı yayında, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK ile askeri liselerin kapatıldığını hatırlattı. Kapatılan 5 askeri okul bulunduğunu söyleyen Tekin, bu okullarda, 10, 11 ve 12. sınıflara denk düşen sınıflarda toplam 3 bin 103 öğrencinin kaydının bulunduğunu belirtti.

Bu öğrencilerden il ve okul türlerine göre tercih alacaklarını bildiren Tekin, tercihlerin öğrencilerin liseye girdiği yıl SBS ya da TEOG sistemlerinin hangisinden puanı varsa ona uygun yerleştirme yapacaklarını hatırlattı.

Tekin, “Kapatılan askeri okullardaki öğrencilerin il ve ilçelerdeki nakil komisyonlarına 22 Ağustos’a kadar başvuru yapmaları şart. Bu tarihe kadar başvuru yapmayanları, resen yerleştireceğiz puanlarına göre.” bilgisini verdi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir