GENEL

Kafası kesilen darbeci asker

Boğaz Köprüsünde kafası kesilerek öldürülen asker kim?

#askerimedokunma tagı altında boğazı kesilerek öldürülen bir askerin görüntüleri sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Boğaz Köprüsü üzerinde gencecik bir askerin boğazının kesilerek öldürülmesinin görüntüleri tüm dünyayı da şaşkına çevirdi. Boğaz Köprüsü’nde kafası kesilerek öldürülen asker kim?

sozcu-gazetesi

sorusturma

Boğaz Köprüsü’nde dün yaşananlardan sonra silah bırakıp teslim olan bir askerin intikam olarak boğazının kesilerek öldürüldüğü görüntüleri sosyal medyada #askerimedokunma tagı altında büyük tepki gördü.

Dün akşamdan beri darbe girişiminde bulunan askerlerin elinde olan Boğaz Köprüsü’nde sabah saatlerinde süreç son bulması dünya basınına da sızdı. Askerler silahlarını bırakarak teslim oldu.

15 Temmuz’da FETOCU askerlerin başlattığı darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsü’nde darbeci askerlere tepki gösteren bir grup tarafından bir askerin boğazının kesilerek öldürüldüğüne ilişkin haberler yalan çıktı.

DARBEYE YARDIM ETTİLER

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan söz konusu haberin silahlı isyan hareketine kalkışan asker şahısların eylemlerinin desteklenmesi anlamına geldiği, bu kişilerle ilgili toplumda mağduriyet görüntüsü oluşturulmaya çalışılmasında malzeme olarak kullanıldığı iddiasıyla Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve bu gerçeğe aykırı haberi sosyal medyada paylaşan, böylece silahlı isyan hareketinin devamını kolaylaştıran kişiler hakkında re’sen dosya oluşturdu.

DİĞER YALAN HABER İSE ;

Kafası kesilen darbeci asker yalanı

Boğaziçi Köprüsü’nde yaralanan askeri ambulansa taşıyan Ali Nuri Türkoğlu, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafının ardından Geziciler tarafından IŞİD’ci ilan edildi.

resim

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Sosyal medya hesabından açıklama yapmak zorunda kalan Ali Nuri Türkoğlu, “Can kurtarırken işidci olmak… Güleyim mi ağlayayım mı? Ama size sadece size. Yazık yazık. Suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

kahpe

Şarkıcı Nadide Sultan‘da abisine iftira atıldığını sosyal medya hesabından paylaştı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir