KADIN

Kadınlarda iki göğüs arasını yakınlaştırmak (bitiştirmek) mümkün mü?

Kadınlarda iki göğüs arasını yakınlaştırmak (bitiştirmek) mümkün mü?

Kadınlar için muhtemelen görüntü güzelliği anlamını taşıyan sorunlardan biri iki meme arasının ayrık olmasıdır. Göğüsler arasındaki boşluklar kimi kadın için sorun teşkil etmezken kimi kadın için oldukça sorun olarak görünmektedir.

Peki iki göğüs arası boşluğu kapamak mümkün mü? Göğüs arası boşluğu için estetik olmak mı gerekiyor?

Göğüs arası boşlukların giderilmesi için iki yöntem uygulanabilir ve bu yöntemler;

  1. Sütyen yardımı ile,
  2. Estetik yardımı ile.
  3. Göğüs masajı ve gelişimi ile.

Sütyen ile bu boşlukların giderilmesi için göğüs yapısının dolgun olması gerekmektedir ve küçük göğüslü kadınlarda bu yöntem işe yaramayacaktır. Yeteri büyüklükte olmayan memeleri birleştirmek mümkün olmayacaktır. Küçük göğüslü kadınlarda bu uygulama aynı zamanda acı ve rahatsız edici bir gün geçirmenize neden olabilir.

Göğüsleriniz yeterince dolgun ve ideal yapıdaysa masaj ile desteklenebilir ve oluşan kas gelişimleri göğüs yapınızı değiştirebilir aynı zamanda birleştirme için kullanabileceğiniz sütyen yöntemi sadece görüntü anlamında işinize yarayabilir. Dar kıyafetler ile denenen bu yöntem size hoş olmayan görüntü sağlayabilir. Dar kıyafet yerine sütyen tercih ediniz.

Göğüs protezi ile yapılan estetik yöntemler?

Memeler için uygulanan bu implantlar boyut ve şekilleri itibari ile faklılıklar göstermektedir. Çoğunlukla dış kısımlarında silikon kılıflar bulunur. Yüzeyleri düz veya pütürlü olabilmektedir. İçerisinde ise serum veya silikon jel bulunur. Bazıları serum ile şişirilirken bazıları ise boyutları ve hacimleri ile sabit haldedir. En çok tercih edilenler ise içerisi jel dolu olan silikonlardır ve ayrıca diğerlerine göre daha iyilerdir.

Silikonlar iki şekildedir;

  1. Damla (anomatik),
  2. Yuvarlak (round).

Düşük, orta ve yüksek alt grupları vardır. İki ayrı modelin seçimi ise meme durumuna göre, estetik görüntüye göre belirlenir.

Meme protezleri;

  1. Koltuk altı,
  2. Meme ucundaki koyu renk ile açık tonun birleştiği noktalar,
  3. Memenin vücutla birleştiği noktalar,
  4. Göbek deliği.

4 ayrı bölümden de yerleştirilebilir. En fazla tercih edilenler ise meme başı tarafındaki koyu renkli kısım ile açık renk dokusunun birleştiği noktalar ile meme dokusunun vücut birleşimi ile kesiştiği noktalardır.

Meme birleştime estetiği bir ile bir buçuk saatlik bir operasyon sonucunda takılmaktadır. Ameliyat sonrasındaki ağrı düşük seviyededir. Ameliyata alınan hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir. 1 haftalık süreç içerisinde normal yaşantısına dönmektedir.

Hamilelik ve bebek emzirme ile herhangi bir sorun yaşanmaz.

Kişinin vücut şekline göre; boy, kilo, omuz genişliği, bel ve kalça ölçülerine göre ideal göğüs boyutları hesaplanarak hesaplamalar ve takılacak malzeme seçimi ardından fiyat tutarı belirlenmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir