KADIN

Kadınlar için bacak arası kolyesi

Kadınlar için bacak arası kolyesi

Kadınlar için yeni vücut güzelliği algısı yaratma hareketi hız kesmiyor. Medya ve özellikle de sosyal medya, yeni bir akımı yaymada öncü rolünü üstleniyor.

Düşünsenize, insanların 10’da 8’i, vücutlarının ideal olmadığı konusunda medya tarafından ikna edilmiş durumda. Bu durumda gelsin çılgın diyetler ve zayıf olma takıntısı… Ve elbette anoreksiyaya varan çabalar…

kolye-bacak-arasi
Şimdiki güzellik trendi, bacak arası boşluğu. Yani, öyle zayıf olacaksınız ki, bacaklarınızın üst kısmı birbirine değmeyecek ve arada bariz bir boşluk kalacak.

kolye-bacak-arasi-2

Singapurlu tasarımcı Soo Kyung Bae, negatif vücut imajı algısına ve yeni moda trendi bacak arası boşluğu çılgınlığına dikkat çekmek için eleştirel bir tasarıma imza attı. “Thigh gap jewellery” (bacak boşluğu takısı) takısı tasarladı.

kolye-bacak-arasi-1

Bu takı, iki bacağın arasına takılarak, takının bulunduğu noktadaki zayıflığa vurgu yapılmasını sağlıyor. Takıyı taktığınızda, hiç konuşmadan, “Bakın, bacak aramdan tren geçecek kadar zayıfım” demiş oluyorsunuz.

kolye-bacak-arasi-3

Takı modellerinin yer aldığı Tgapj.com sitesinde bacak arası boşluğu saçmalığına dikkat çekmek istercesine, “Bacaklarınızın arasında boşluk olup olmayacağını kemik yapınız belirler. Çoğu kadın zayıf bacaklara sahip olsa da bacaklarının arasında bu boşluk yoktur” açıklaması yer alıyor.

kolye-bacak-arasiBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir