KADIN

Kadınlar ekekleri neden terketmez

Kadınlar ekekleri neden terketmez

Bazı erkeklerin hiç işe yaramaz sorunlu türler olduğunu düşünebilirsiniz. Yanında sevgilisi, eşi neden birliktedir anlam vermekte güçlük çekersiniz. Şimdi kadının olası terketmeme nedenleri üzerinde duracağız.

Bahsi geçen konular, evililik öncesi, flört aşamaları ve evlilik için hazırlanmıştır.

Kadın mutsuzluğunu çok fazla dışarı yansıtmasa da içinde fırtınalar kopan varlıktır. İlişkilerindeki aksaklıkları tamir etmesini bilen kendi özelinde yaşayan ve dış dünyaya kapılarını açmamasına rağmen peki neden birlikteliğini sürdürmeye devam eder.

Her insanın duyguları ve hisleri aynı olmayabilir ama genel olarak konu ele alındığında ortaya çıkan sonuçlar şunlardır

Çocuklar:

cocuklu-kadin-evlilik

Hani derlerya elim kolum bağlandı. İşte en büyük etkenlerden biri çocuklar. Bizim adam çok hayırsız ah o çocuklar olmasa ben biliyorum yapacağımı da şükretsin.

Para, güç, kariyer, hırs:

hirsli-kadin

Bu yaşam tarzı en tehlikeli olan erkekleri kullanmaktan öte değil. Hırsı onu bu yaşam tarzından çekip alamaz alışagelen bu yaşam standardını kaybetme korkusu bağlar. Genelde büyük yaş farklı evlilikleri sonucunu doğurur.

Seks:

mutlu-cinsellik

Erkek seks konusunda çok başarılı ve tatmin edici ise kadını kendine bağlayabilir. Seks konusunda bir diğer husus ise kızlar bekaretini verdikleri erkeklere karşı hep korku besler ve bu tedirginlik evlenememe korkusu ile başbaşa kalmasına neden olur. Sabır ve anlayış hat safaya çıkar.

Töre, gelenek, aile bağları:

aile-baglari

Genelde kırsal kesimlerde kadının kendini tamamen unuttuğu dünyadır. Hizmet için yaşayan bir tarzdır. Utanma ve gurur duygusu evine bağlı kalmaya zorlar. İçinde biriken bu duygular ömür boyu sürer.

Aşk ve sevgi:

ask-acisi

Yönetilemeyen duygular ise bambaşkadır. Yokluğunu asla kabullenemeyeceği dünya kör etmiştir. Bağlar o kadar güçlüdür ki herşeyi affetmeye, görmezden gelmeye ve sabrı öğretir. Nabızların bile hızlandığı bu duygular pek yaşanmaz hale gelmeye başladı.

Kıskançlık:

kiskanc-kadin

Ne alaka kıskançlık diyebilirsiniz. Ama bazı kadınlar o kadar kıskançtır ki sırf sevgilisinin başkasının kollarında olduğunu düşünmek bile onu çıldırtır. Bu duruma hırs eklenirse dünyanın en tehlikeli varlığı haline gelebilir.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir