GENEL

Jiletle kesip sarımsak sürmek saç kırana iyi gelir mi?

Sarımsak, saç kıranı tedavi eder mi?

He işin bir doğrusu olur birde yanlışı, bazı uygulamalar doğru yoldayken bizi hatalı işlemlere sürükleyebilir.

Saç kıran için sarımsak yöntemi çok kullanılan yöntemler arasında. Kimilerine göre fayda sağlarken kimilerine göre fayda sağlamıyor.

Sarımsak faydaları saymakla bitmeyen şifa yüklü doğal antibiyotik olarak görülür ve saçlar için faydalıdır. Saç kıran bir hastanın saçlarının dip kısımlarına sarımsak sürerek çözüm arayışında olması doğal karşılanabilir ancak; saçların dibini jiletle keserek kan çıkardıktan sonra sürmek zararlı olabilir.

Saç kıran için sarımsak uygulaması nasıl yapılıyor?

Çoğu kişinin uyguladığı yanlış olan yöntem şu şekilde; saç kıran olan bölgenin olduğu yer önce temizleniyor ardından jiletle küçük kesikler atılarak kanatılıyor ve sarımsağın suyu veya kendisi sürülerek uygulanıyor. Bu yöntem tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Jileti kullananların permatik veya derby gibi traş için kullanılanlarının kenarları kırılarak deriye temas ettiğinde çok derin kesik olmaz ama normal bütün bir jilet ile denendiğinde büyük yaralar, el kesilmesi gibi kazalar meydana gelebilir ve tehlikelidir.

Kesilerek yapılan bu yöntemi, kirli kanın dışarı atılması gibi veya sarımsağın tam etkisi olsun gibi düşüncelerle deneniyor.

Eğer bu uygulamaya inanıyor ve sarımsak ile tedavi olmayı düşünüyorsanız kafanızı kesmenize gerek yok.

Kan damarlarda sabit durmaz, hep aynı noktaya aynı kan gitmez sürekli yenilenir. Bu sebeple, saçınızı güzelce yıkayıp gözenekleri açmanız durumunda derideki küçük delikler (ter çıkan kanallar), hava kanalları açılır, sarımsak kolayca saç diplerine ve deriye işleyebilir. Kafayı gözü yarmaya gerek yok yani..

Kesiklere sürülen bitki özleri, kesilen bölgelerde yanık veya tahrişe neden olabilir, kesmemeniz önerilir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir