CEP-TABLET

iPhone’un şarjı nasıl uzar

iPhone‘un şarjı nasıl uzar

iPhone cep telefonlarının pil ömrünün uzaması için 7 önlem sıralandı.

Akıllı telefon kullanıcıların en büyük sorunu olarak, ‘şarj sorunu’ gösteriliyor. iPhone‘ların şarj ömrünü uzatmanız için kaçınmanız gerekenler derlendi.

ŞARJ SÜRESİNİN UZAMASI İÇİN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

  1. iPhone’u bilgisayar üzerinden şarj etmeyin: Bu yöntem bilgisayarın standby konumda olduğu zaman iPhone’un bataryasına olumsuz etki ediyor.
  2. Yüksek sıcaklardan kaçının: Telefonunuzun aşırı ısınması bataryaya olumsuz etki eden bir başka faktör.
  3. Facebook uygulamasını kullanmayın: Facebook’un mobil uygulamasının iPhone 6s’in şarjını yüzde 15 oranında azalttığı, Android cihazlarda ise bu oranın yüzde 20 olduğu belirtiliyor.
  4. Şarjınız azaldığında iPhone’unuzu düşük güç modunda kullanın.
  5. İnternetin çekmediği bir alanda bağlantı aramaya çalışmayın: Metro gibi internetin çekmediği bölgelerde bağlanacak bir ağ aramak şarjınızı olumsuz etkileyen olayların başında geliyor.
  6. Bildirimleri açmayın: Akıllı telefonunuzda bulunan uygulamaların size bildirim göndermesine izin veriyorsanız bu şarj ömrünü azaltan bir başka durum.
  7. Otomatik parlaklık özelliğini kullanın: Otomatik parlaklık özelliği telefonunuzun ekran parlaklığını o anki koşullara göre ayarlamasını ve yüksek enerji harcanmamasına olanak sağlıyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir