TEKNOLOJİ

iPhone cep telefonu hiç açılmıyor ve yanıt yok

iPhone cep telefonu hiç açılmıyor ve yanıt yok durumlarında yapmanız gerekenler

iPhone cep telefonunuzun ekranı, dokunma veya düğmelere bastığınızda yanıt vermeyebilir veya hiç tepki göstermeyebilir. Ayrıca cep telefonunuz veya iPod, iPad açılmaya başlıyor ancak başlangıçta takılı kalmış olabilir. Aşağıdaki adımları takip ettiğinizde cihazınız için yardımı dokunacaktır. 

iPhone cep telefonu ekranınız siyah olmuş veya donmuşsa

Öncelikle iPhone cep telefonunuzu yeniden başlamaya zorlayın.

  • Aygıtınızı yeniden başlamaya zorlamak, aygıtınızda bulunan içeriğin silinmesine neden olmaz.
  • Ekranınız siyahsa veya düğmeler yanıt vermiyorsa bile aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz.

Apple logosu görününceye kadar Uyut/Uyandır düğmeleri ile birlikte Ana Ekran düğmesini en az 10saniye basılı tutun.

iPhone ekranınız bu işlemden sonra açılmıyor ve başlamıyorsa 
iPhone cep telefonunuzu fişe takın ve en az 1 saat şarj olmasını bekleyin. Birkaç dakika sonra şarj oluyor ekranını görmeniz gerekir.

Bir saat içinde şarj oluyor ekranını görmezseniz veya güç kaynağına bağlayın ekranını görürseniz konektörünüzü, USB kablonuzu ve güç adaptörünüzü kontrol edin. Her şeyin tam olarak takıldığından, kirli ve hasarlı olmadığından emin olun. Farklı bir USB kablosu veya güç adaptörü deneyebilirsiniz.

iPhone açılıyor ancak başlangıçta takılıyorsa

Başlangıç sırasında uzun süre Apple logosu ya da kırmızı veya mavi bir ekran görüyor olabilirsiniz. Şu adımları deneyin:

  1. iPhone cep telefonunu bir bilgisayara bağlayın ve iTunes’u açın. Bilgisayarınız yoksa ödünç bir bilgisayar bulabilir veya bir Apple Satış Mağazası’ndan ya da Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’ndan yardım alabilirsiniz.
  2. Aygıtınız bilgisayara bağlıyken, aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın. Uyut/Uyandır düğmeleri ile birlikte Ana Ekran düğmesini basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmelerden parmaklarınızı çekmeyin. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar basılı tutmaya devam edin.
  3. Geri yükleme ve güncelleme seçeneklerini gördüğünüzde Güncelleme seçeneğini belirleyin. iTunes, verilerinizi silmeden iOS’u yeniden yüklemeye çalışır.

iTunes, aygıtınız için gerekli yazılımı indirir. İndirme işlemi 15 dakikadan uzun sürerse aygıtınız kurtarma modundan çıkar, bu durumda 2. ve 3. adımları tekrarlamanız gerekir.

Sonraki adımlar
Şu sorunlardan birini yaşıyorsanız, servis ayarlamak üzere Apple Destek‘le irtibat kurun:

  • Aygıtı şarj ettikten ve sıfırladıktan sonra hala siyah bir ekran görüyorsanız.
  • Ekranınız siyah olduğu halde sesleri, uyarıları ve titreşimleri alıyorsanız.
  • Ekranınız açık olmasına rağmen dokunduğunuzda, kaydırdığınızda veya diğer hareketleri yapmaya çalıştığınızda yanıt vermiyorsa.
  • Ana Ekran düğmeniz veya Uyut/Uyandır düğmeniz kırıldığı veya takılı kaldığı için aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayamıyorsanız.
  • Aygıtınız Apple logosunda takılı kaldıysa, tek bir renk görüntülüyorsa veya iTunes’da tanınmıyorsa.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir