CEP-TABLET

iOS 10 güncelledik telefonlar açılıp kapanmaya başladı

iOS 10 güncelledik telefonlar açılıp kapanmaya başladı

E daha dün iOS 10 güncellemesi yayınlandı. Sorunların gelmesi gayet normal. Ama sorunların yanında veri kaydı oluyorsa işte o zaman kötü. Yüklemeden önce yedekleme yapmayı unutmayın.

Güncelleme ile birlikte açılıp kapanan telefon sorunu

Dün güncellemesi tamamlanan ve duyurulan Apple‘ın işletim sistemi iOS 10 serisi, dün gece itibari ile duyurulmuş ve güncellemeler başlamıştı. Güncellemenin ardından bazı sorunlarda beraberinde geldi.

iOS 10 güncellmesini yüklemeye çalışan çoğu kullanıcının yaşadığı sorunlardan biri de telefonların brick olması ve açılmaması. Bu sorun ise telefonlarda yüklü olan işlerim sisteminden kaynaklanıyor. Mevcut durumda yüklü olan  iOS 9‘da ki sorunlar güncellemelere yansımış oldu.

Açılıp kapanmasının çözümü nedir?

Güncellemelerin tam olarak oturması ve mevcut hataların giderilmesi için şimdilik cihazınıza Apple, iOS 10 güncellemesi yapmayın. iPhone ve iPad kullanıcılarının güncelleme işlemini gerçekleştirmeden mutla iTunes’ta yedek almaları şiddetle önerilir.

Bahsedilen sorunu yaşıyorsanız iPhone cep telefonunuzu pc’e bağlayın. iOS 10 güncellemesini cep telefonunuzdan değil iTunes üzerinden yükleyin. Eğer iTunes iOS 10 güncellemesini göremiyorsanız, bilgisayarınızdaki yüklü olan programınızın güncellenmesi gerekmektedir.

Kaynak: Telefon FiyatlarıBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir