4.5G ADSL FİBER

İnternet hız testi

İnternet hız testi

İnternet hız testi veya Speedtest yaparken hiç bir programın açık olmadığından emin olun aksi halde alacağınız sonuçlar gerçeği yansıtmayabilir.

İnternet hız testi uygulamasını çalıştırmadan önce aşağıdaki yönergelere uyarak yapılmasını rica ederiz.

İnternet hız testi için kablolu bağlantı kullanın

ethernet-pc-baglanti
hız testi için kablolu bağlantı

İnternet hız testi sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı kapatın

internet-explorer

Bilgisayarınızda çalışan hız testinizi etkileyecek program ve uygulamaların kapalı olduğuna emin olunuz.

hizi-etkileyen-programlar
Hız testini etkileyen programlar

İnternet hız testinizin yapıldığı bilgisayar haricinde modeminize bağlı ikinci bir bilgisayarın bağlı olmaması gerekmektedir.

ag-bilgisayarlari
Ağ bağlantıları hızı etkiler

İnternet bağlantısı kullanan Iptv ve benzeri elektronik cihazların bağlantılarını çıkarınız

tv-internet
İnternet bağlantılı tv

İnternet hız testinizin doğru sonuç vermesi için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde test sonuçlarınız gerçeği yansıtmayabilir.
Cep telefonunuz, Tabletiniz, Notebook veya bir başka cihazlarında İnternet hız testi sonucu açısından modeminize bağlı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Yukarıda sizlere anlatılan sonuçların her biri test sonucunuzu etkileyecek unsurlardır. Bu unsurlara dikkat etmemeniz durumunda bir nebze bile olsa hızınızı etkiyecek ve almanız gereken gereken gerçek değerleri almamanıza sebep olur.

Şimdi hızınızı ölçmek için hazırsınız…

Hız Testi ile bağlantı hızınızı kolayca ölçün.

“Hız Testi” farklı servis sağlayıcılar üzerinden sunulan ADSL ve VDSL2 hizmetinin performansını online ölçme imkanı sunar. TurkNet, Superonline, Vodafone, Doping, Himnet, Hürnet, Ttnet, Türk Telekom vb firmaların hızlarını ölçebilirsiniz.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]İNTERNET HIZ TESTİNE BAŞLAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN[/box]

SUPERONLINE HIZ TESTİ

Turkcell Superonline müşterileri, sözleşmeleri gereği bağlı oldukları tarifelerinin hız limitlerinin kendileri açısından ölçülmesi istemine karşı, Turkcell Superonline web sitesinde yer alan online işlem merkezinde bu hizmeti bulunduruyor.

Siz Turkcell Superonline müşterileri olarak kendi tarifenizin hızından şüphe duyuyor ve olması gerekenden daha düşük olduğunu düşünüyorsanız, buradaki aracı kullanarak hız testinizi gerçekleştirebilir ve hız durumunuzun ne olduğunu ölçebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken modeminiz bilgisayarınıza kabloyla bağlı vaziyette ve internet kullanan hiçbir programın bilgisayarınızda açık olmaması durumlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde alacağınız sonuçlar yanıltıcı nitelikte olabilir ve gerçeği yansıtmayacaktır.

Aksi bir sonuç geldiği takdirde Superonline müşteri temsilcilerine ulaşarak hızınızın olması gerekenden düşük olduğunu bildirdiğiniz takdirde, teknik destek ekibi devreye girecek ve gerekli yönergeler sayesinde olması gereken hız sınırına ulaşacaksınız.

TURKNET HIZ TESTİ

Kullanıcıların kullanmış oldukları ADSL hizmetlerinin hızlarını ölçmek istemelerine karşılık TurkNet, anasayfası’nda yer alan bir servisi devreye sokmuştur. Bu servis kullanıcıların, kendi internetlerinin hızlarını ölçmesine yarayan bir “speedtester”dir.

Burada hız testi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, test aşamasında özellikle internet bağlantısıyla çalışan hiçbir programın açık olmaması gereğidir. Eğer bu tür programlardan biri ya da bir kaçı açık halde test yapılırsa, alınacak sonuçların doğruluğu tartışılacaktır ve gerçeklikten uzak olacaktır.

Size tahsis edilen hız, 16 Mbps değil 16 Mbps’ye kadardır. Bağlı bulunduğunuz santral mesafenize, kablolama sisteminize, modem ve bilgisayar gücüne göre hızınız değişim gösterecektir.

 TurkNet hız testi uygulamasından tam verimli sonuç almak için aşağıda bulunan yönergeleri uygulayın!

TurkNet  Speed Test Uygulaması:

  • İlk olarak modeminizin Ethernet üzerinden kablolu şekilde bağlı olmasını sağlayın.
  • İnternetle ilintili programları kapatın.
  • Bağlanılan bilgisayar dışında herhangi bir bilgisayar varsa, ağdan çıkarın.

Bu üç adıma dikkat edildiği müddetçe hız testinin en doğru sonuçlarına ulaşılacaktır.

TurkNet hız testi, TurkNet hız sorgulama, TurkNet internet hızı sorgulama, TurkNet internet hız kontrolü, TurkNet modem hızı, TurkNet modem hızı testi, TurkNet internet hızı yükseltme, TurkNet modem hızlandırma

DSMART-SMİLE HIZ TESTİ

Bağlantı hızınızdan artık memnun değilseniz ya da daha fazla hız istiyorsanız, D-Smart İnternet size bu konuda bir çözüm yolu bulmaya hazır.

Öncelikle yapmanız gereken 0 850 266 0 266 numaralı D-Smart internet çağrı merkezini aramak ve yapmak istediğiniz işleme dair kayıt oluşturmaktır. Sonrasında yetkililer tarafından alınan bu çağrı, en kısa sürede işleme koyulacak ve artık yeni hızınızla paketinizi kullanmaya hazır olacaksınız.

D-Smart İnternet bireysel ya da kurumsal müşterileri paketlerinin hızlarını ölçmek isteyebilirler. Bu gibi durumlarda ise yapmanız gereken D-Smart İnternet anasayfasına girip sağ üstte yer alan Online İşlem Merkezinden Hız Testi sorgulama sayfasına yönlenmektir. Buradaki yönergeleri izleyerek paketinizin hızını ölçebilirsiniz.

VODAFONE SÜPERNET HIZ TESTİ

Vodafone Net internet sağlayıcısı olarak müşterilerine eksiksiz ve kaliteli bir hizmet sunmak için çaba sarf etmektedir. Bu yüzden Vodafone Net ADSL kullanıcıları, ülkemiz standartlarının üzerinde bir hızla internette sörf yapmakta ve bunun keyfini sürmektedirler.

Vodafone Net ADSL paket hızlarından emin olamayanlar ya da bir şekilde şüphe duyanlar için hız testi uygulamaları çözüm odaklı yol göstericiler olabilmektedir. Ancak bu uygulamalar kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Aksi takdirde alınacak sonuçlar gerçeği yansıtmayacaktır.

Bu hususlardan ilki; modeminiz kablolu bir şekilde bilgisayarınıza bağlı olmalı. İkinci olarak hız testi sırasında internetinizle ilişikli hiçbir programın açık olmaması gerekmektedir ve son olarak da aynı interneti kullanan bir başka bilgisayar ya da aygıt varsa o cihazında test aşamasında ağdan çıkarılması gerekmektedir. Tüm bunlara uyulduğu takdirde en doğru sonuçlara ulaşılacaktır.

TÜRK TELEKOM (TTNET) HIZ TESTİ

Türk telekom hız testi ile bağlantı hızınızı kolayca ölçün.

Hız Testi, farklı servis sağlayıcılar üzerinden sunulan ADSL ve VDSL2 hizmetinin performansını online ölçme imkanı sunar.

Lütfen hız testini başlatmadan önce doğru sonuç alabilmeniz için aşağıda verilen adımları uygulayınız.

Kablosuz internet bağlantınızı kapatınız.
Bilgisayarınızın modem cihazınıza data kablonuz (Ethernet girişi) ile bağlı olduğundan emin    olunuz.
Bilgisayarınızda çalışan diğer programları ve uygulamaları kapatınız.
İnternet bağlantısı ile çalışan IPTV gibi diğer hizmet ve uygulamalarınızı kapatınız.
Hız Testi sayfası haricindeki tüm internet sayfalarını kapatınız.
İnternet bağlantınızın başka bir bilgisayar tarafından kullanılmadığından emin olunuz.

DOPİNG HIZ TESTİ

Hız testini başlattığınızda Doping merkez sunucularından, bir dosya indirilmektedir. Sistemimiz, bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini algılar ve o anda kullanmakta olduğunuz internet hızını hesaplar.

Hızınızı test ederek en doğru sonuca ulaşabilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız

  • Testten en doğru sonucu alabilmek için kablosuz internet bağlantınızın kapalı olması ve bilgisayarınızın modeminize ethernet portu üzerinden bağlı olması gerekmektedir.
  • Hız testini olumsuz yönde etkileyecek ve size yanlış bilgi verebilecek, bilgisayarınızda çalışmakta olan download programları ve torrent uygulamaları gibi yüksek miktarda veri alışverişi yapan programları kapatınız.
  • Bu sayfa hariç tüm internet sayfalarını kapatınız.
  • İnternet bağlantınızın başka bilgisayarlar tarafından kullanılmadığından emin olduktan sonra hız testini başlatabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir