4.5G ADSL FİBER

İnternet hattının nakil işlemleri

İnternet hattının nakil işlemleri

Olduya taşındınız, tayininiz çıktı, bölge değiştirmek zorunda kaldınız… Bu durumda internet hattınızı veya televizyon yayınınız iptal ettirmeniz mi gerekiyor?

Bu durumdaysanız başka bir bölgeye yada eve hattınızı taşıyabilirsiniz. Yapılan bu işleme “nakil” denir. Şartlar ve koşullar değişmez ödeyeceğiniz miktar aynı ve taahhüdünüz kaldığı yerden devam eder. Bazı firmalar nakil ücreti almazken bazı firmalar ise cüzi miktarda nakil işlem ücreti talep edebiliyor.

Dsmart nakil işlemleri

D-Smart Net müşterisi olup da farklı bir adrese bu hizmetlerini taşımak isteyen kullanıcılar için aşağıdaki bilgiler D-Smart nakil işlemlerinin temelini oluşturur niteliktedir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki, D-Smart sunduğu hizmetler açısından önde gelen firmalardandır ve bu farkını da nakil işlemi gibi bir durumda da göstermektedir. Özellikle bildirildiği andan itibaren kayıtlara geçen bu işlem Türk Telekom santralleri tarafından yapılan bir işlemdir. Türk Telekom bu işlem için yaklaşık olarak 27 TL gibi bir ücret istemektedir. Buna karşın 2009 yılının Haziran ayından itibaren D-Smart İnternet kullanıcılarından nakil işlemleri için herhangi bir ücret almamaktadır.

Nakil istek dilekçenizle herhangi bir bayiye giderek bu işlemi başlatabilirsiniz ya da daha detaylı bilgi için 0850 266 0 266 No’lu Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

Süperonline nakil işlemleri

Superonline kullanıcıları, hizmetin bağlı olduğu adresten bir başka adrese taşınmaları durumunda, aynı hizmetlerini o adrese nakletmek isteyebilirler. Bu durum nakil işlemleri sırasıyla gerçekleştirildiğinde kolayca halledilebilen durumlardır.

Yeni adresinizde yapmanız gereken ilk şey, bölgenin Superonline hizmeti için yeterli altyapıya sahip olup olmadığını öğrenmektir. Bu işlemi Superonline web sitesinden yapabilir ya da 0 850 222 0 222 numaralı telefonu arayarak, adresinizin yeterliliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nakil işlemine uygun olan adresinize nakil yapmak için dilekçenizi doldurup, Superonline irtibat yollarından birini kullanarak ulaştırabilirsiniz. Bu yollardan ilki [email protected] adresine e-posta göndermek , ikincisi ise 0 850 222 0 222 numarasına ulaşarak gerekli yönergeleri izlemektir.

Nakil için gerekli belgeler:

  • Abonenin nüfus cüzdan fotokopisi
  • Nakil işlem dilekçesi
  • Nakil yapılacak adres

Dilekçenizi 0 850 229 75 75 numaralı faksa gönderdikten sonra müşteri hizmetleri sizinle irtibata geçecek ve onayınızı alacaktır. Onayınız alınmadan hiçbir işlem gerçekleşemez.

Türknet internet nakil işlemleri

Mecburiyetten ya da tamamen kişisel istek ve arzularınız dolayısıyla yeni bir eve, ofise taşınmanız gerekebilir. Tüm bu işlerin arasında bir de aklınızda ADSL bağlantınızın ne olacağı gibi bir soru işareti yer alabilir. Bu tip durumlarda kullanıcılara en büyük kolaylığı sağlayan firmalardan biri olan Türknet, nakil işlemlerinde sizlere büyük rahatlık tanıyor.

İlk olarak yapmanız gereken ADSL nakil dilekçenizi doldurmak ve 0 212 216 55 60 numarasına fax yoluyla iletmenizdir. Bu aşamadan sonra firma yetkilileri ellerine ulaşan dilekçeye göre sizlere geri dönüş yapacaktır. Bu yüzden dilekçeye gireceğiniz bilgiler tamamen doğru olmalıdır.

Eğer telefon hizmetiniz de taşınacaksa buradaki işlemi TürkTelekom gerçekleştirmektedir.

Tüm bu işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini isteyen kullanıcılar, dilekçelerini faxladıktan sonra 0 850 288 80 80 numaralı telefona işlemin hızlanması için talimatınızı iletebilirsiniz. Dilekçe örneğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

http://abone.turk.net/sozlesme/adsl_nakil_dilekcesi.pdf

Vodafone süpernet nakil işlemleri

Vodafone Net ADSL hizmeti kullandığınız bir adresten başka bir adreste hayatınızı devam ettirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu tip taşınma durumları zahmetli ve meşakkatlidirler. İşte bu yüzden Vodafone Net bu kadar işin arasında birde ADSL bağlantınızı dert etmemeniz için elinden gelen rahatlığı siz bireysel/kurumsal müşterilerine tanıyor.

Eğer sizde evinizden ya da iş yerinizden başka bir yere taşınıyorsanız, Vodafone Net ADSL bağlantınızı da aynı şekilde yanınızda götürebilme imkanına sahipsiniz. Bunun için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bu işlemin tüm detaylarını öğrenmek isterseniz eğer, Vodafone Net müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Nakil yapılacak adres, dilekçe ve kimlik fotokopiniz ile yaptığınız başvurunuz en kısa sürede değerlendirilecek ve Vodafone Net yetkilileri tarafından sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

0 850 542 0 542 Müşteri hizmetleri

Doping nakil işlemleri

Nakil işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Taşınırken ya da yazlığa giderken ADSL bağlı olan telefon hattınızı nakledebilirsiniz. Yeni adresinizde telefon hattınız aktif hale geldikten sonra 0 850 333 0 333 no’lu Doping Müşteri Hizmetleri’ni arayarak güvenlik kontrolünden geçtikten sonra nakil talebinde bulunabilirsiniz.

Sade Doping abonesi iseniz, konu ile ilgili 0 850 333 0 333 no’lu Doping Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilirsiniz. Nakil işlem ücreti 29 TL’dir.

Nakil başvurusunun abonenin kendisi tarafından yapılması gerekir ve nakil yapılacak telefonun da aynı kişi üzerine kayıtlı olması zorunludur.

Türk Telekom (TTNET) nakil işlemleri

Nakil İşlemlerinizi, Online İşlem Merkezi İşlemler’miz , Çağrı Merkezimiz* (444 1 444) veya Türk Telekom Ofis ve Bayilerinden yapabilirsiniz.

Nakil başvurularınız için gerekli belgeler:

1- Bireysel Müşteriler

  • Kimlik Fotokopisi** (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

2- Kurumsal (Tüzel) Müşteriler

İşlemi yapan şirket yetkilisi ise (sirküde imzası var ise);

  • İmza Sirküsü
  • Şirket yetkilisinin Kimlik Fotokopisi** (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

İşlemi yapan şirket vekili ise;

  • Vekaletname (Tam yetkili vekaletname yada içerisinde Türk Telekom ibaresi geçen vekaletname)
  • Şirket vekilinin Kimlik Fotokopisi** (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

Nakil başvurusu için 10 TL (vergiler dahil) ücret, ilk faturanıza yansıyacaktır.

* Kurumsal Müşterilerimiz için Çağrı Merkezi Numaramız 444 4 564 ( 444 4 KMH)’tır.

** Kimlik Belgesinde TC Kimlik Numarası olmalıdır.

Digiturk nakil işlemleri

Adres değişikliği gerçekleştiriyorum, Digiturk’umu nasıl taşıyabilirim?

Taşınmaya karar verdiginiz zaman öncelikle Digiturk Müşteri Hizmetleri’ni (0212 473 73 73)arayarak nakil talebinizi aktarmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcimiz adres bilgilerinizi alarak kurulumunuzun yapılması için Yeni Teknik Servisinize talebinizi aktaracak; size de Yeni Teknik Servisinizin telefon numarasını verecektir.

Nakil ücretleri; eğer yeni adreste Digiturk çanak anteni ve altyapısı varsa veya çanak anten götürülecekse 60 TL , altyapı da çanak anten de sıfırdan kurulacaksa 110 TL ’dir. Ayrıca birden fazla üyelik varsa her üyelik başına ilave 25 TL ücret eklenmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir