BİTKİ VE GIDALAR

İngiliz karbonatının faydaları ile zararının yanında zayıflamaya olan etkisi

İngiliz karbonatı kullanım süreçleri

İngiliz karbonatı, günlük ihtiyaçlarda kullanıldığı gibi aynı zamanda birçok sağlık sorunları içinde şifa kaynağı olmuştur. Özellikle mideye yardımcı olan bu karbonat mide içindeki asitleri dışarı atmasıyla bilinir.

Diğer bir özelliği ise zayıflama amacı ile kullanımıdır. İngiliz karbonatı ile zayıflama konusunda görüşler ikiye ayrılır. Bunlar, İngiliz karbonatının kilo verdirmediğini söyleyen ve kilo verdirdiğini söyleyenlerdir.

İngiliz karbonatı ile tek başına zayıflamak mümkün değildir. Çoğu görüş bunu kabullenmiştir. Karbonat ile diğer bileşimler ile yapılan uygulama sonucunda ise zayıflayanlar mevcuttur. Zayıflayanların kullandığı teknik ise, “asidik yiyecek” ürünler yerine “alkali gıdalar” gıdalar grubunu tercih ederek kilo vermektedir.

İngiliz karbonatı ile zayıflama Ender Saraç görüşü ise kilo verdirdiğine inananlar konumundadır. Zayıflama desteği olarak gösterdiği ürünün, alakalı ürünlerle yapılacak bir diyet ile başarı elde edileceği yönünde kabullenilmiş tarifleri mevcuttur.

İngiliz karbonatlı su ile zayıflama

Su, zayıflamanın başlıca temel kuralları arasındadır ve kilo vermek adına metabolizmanın çalışma hızını arttırmaktadır. İngiliz karbonatı ile suyun birleşimi bu anlamda ihtiyacı karşılamaya yöneliktir. İngiliz karbonatı ile su bileşimi vücudun asit ve baz dengesini düzenleyerek kilo vermeye hız kazandırır.

İngiliz karbonatı su ile karışım yapmak istediğinizde 15 kilo vermek için yaklaşık 1 litre kadar karbonatlı su tüketimi gerekmektedir. Tabi 15 litre su 1-2 gün içerisinde içilmeyecek ve düzenli olarak haftaya bölünmeli.

İngiliz karbonatının faydaları nedir?

  • Cilt üzerinde doğal bir peeling etkisi yaratır. Sulandırılarak cilt üzerinde kullanılması ve suyun masaj şeklinde ciltte ovalanması ile yapılır. Karbonatlı cilt biraz bekletilerek ardından yıkanır. Kuru cilt sahiplerinin biraz daha durulamaya özen göstermesi gerekir.
  • Beyazlatıcı etkisi dişler üzerinde de etkilidir. Diş fırçasına sabah ve akşam bir miktar karbonat dökülerek dişler fırçalanır. Aynı zamanda ağız kokusu için fayda sağlar.
  • Terleme ve ter kokusuna iyi gelir. Koltukaltı terlemesi şikayeti olanlarda sirke ile karbonat karışımı kullanmak ter kokularında ve terlemelere oldukça yarar sağlar.
  • Yemeklere katıldığında ise, sindirimin kolaylaşması ve şişkinlikler sonucu oluşan gazların giderilmesinde yararlıdır.

İngiliz karbonatı ile zayıflama karışımı

Karışım, kür denildiğinde aklınıza fazla birşey gelmesin. Sadece su ve ingiliz karbonatı lazım. 1.5 Litre bir suya 1 tatlı kaşığı karbonat eklemeniz yeterlidir. Oluşan bu karışımı eriyene kadar karıştırın ve günlük 3 LT civarı tüketmeye özen gösterin.

Günlük tüketilmesi gereken suyun aksatılmaması ve gün içerisinden bu suyun tamamını tüketmek yerine akşam yemeklerden önce bir/iki bardak ve yemek ardından 1 saat bekledikten sonra su içmeye özen gösterin.

Sabah kahvalrı incesi güne, 1 litre su tüketerek başlayın. Suyu bitirdikten 30 dakika sonra kahvaltıya oturun.

Normalde yukarıda belirtildiği şekilde günlük 3LT suyu güne yayarak tüketmek size kilo vermenizde oldukça yarar sağlar ve gözle görülür derecede çalışan metabolizmanın kilo verdirdiğine şahit olursunuz.

İngiliz karbonatının zararları

Yakıcı etkisi gözlere kaçtığında acılı bir an yaşayabilirsiniz dikkat ediniz. Gözler için tahrip edicidir. Çok fazla yenildiğinde çok fazla su içilmeli ve kusulmalıdır. Nefes alarak içeriye karbonat çekildiğinde temiz havaya çıkılmalıdır.

Gözlere kaçan karbonat, nefes alır şekilde içe çekilen ve çok fazla yenildiğinde muhakkak doktora gidilmesi gerekir.

İngiliz karbonat fiyatları

Kullanıma uygun hali eczanelerde satılmaktadır ve fiyatı ortalama 3.5 TL dir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir