MANŞET

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Türkiye’den kaçtı iddiası

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Türkiye’den kaçtı iddiası

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, dokunulmazlığı kaldırılır kaldırılmaz soluğu Almanya’da aldı. 7 yıl hapis cezası onanan Yüksekdağ’ın eşinin de Almanya’ya kaçtığı iddia ediliyor.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın eşi Sedat Şenoğlu’na terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Eşi Şenoğlu’nun da Almanya’da olduğu belirtiliyor. “Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz” sözüyle siyasi tarihe geçen Yüksekdağ, eski örgütü MLKP’ye kucak açan bu ülkeden talimat almaya gitti.

Dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliğinin kabul edilmesinin hemen ardından HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, Almanya’nın Frankfurt şehrine gitti. Yüksekdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Almanya’ya gidişine ilişkin gazetecilere “Programım için gidiyorum” dedi, dokunulmazlıklara ilişkin soruları ise yanıtsız bıraktı.

EŞİ DE ALMANYA’DA İDDİASI

Figen Yüksekdağ’ın “MLKP üyeliğinden” hapis cezası onanan eşi Sedat Şenoğlu’nun da Türkiye’de olmadığı, Almanya’ya kaçtığı iddiaları bulunuyor. 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tutuklu kaldığı süre gözönünde bulundurularak yargılama devam ederken tahliye edilen Şenoğlu, hapis cezası onanmasına karşın henüz tutuklanamadı. Sedat Şenoğlu’nun hala MLKP için çalıştığı belirtiliyor.

18 YAŞINDA TUTUKLANDI

Almanya’ya akıl almaya giden Yüksekdağ’ın hakkındaki fezlekeler hayli ağır. Yüksekdağ, lise yıllarından beri terörist eylemlerde aktif rol alıyor. Fezlekelerin yargıya iade edilmesiyle birlikte “Terör örgütü kurma ve yönetme” suçlamasıyla hakim önüne çıkması beklenen Yüksekdağ, daha 18 yaşında bir sokak gösterisinde tutuklandı ve gözaltına alındı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir