MANŞET

HDP Edremit Eş Başkanı Hürriyet Kızıl tutuklandı

HDP Edremit Eş Başkanı Hürriyet Kızıl tutuklandı

Balıkesir’deki PKK operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 7’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında HDP Edremit Eş Başkanı Hürriyet Kızıl da var.

HDP Edremit İlçe Eş Başkanı ve parti yöneticisi 3 kişinin PKK terör örgütü militanlarının giydiği kıyafetli fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşılarak, hedef gösterildiklerini öne sürmüşlerdi.

“Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Grup Komutanlığı” adlı facebook sayfasında Hürriyet Kızıl, ilçe yöneticileri Hayrettin Şen, Gülefer Sezgin ve İsmail Acar’ın Ellerinde Katil Apo Posteri ve PKK’lıların giydiği kıyafetli fotoğraflarını paylaşılarak, “PKK terör örgütünün propagandasını yapan, terör örgütüne ait amblem, resim veya işaretlerin üzerinde bulunduğu üniformanın giyilmesi fiil ve davranışlar suçtur.

Resimdeki gördüğünüz militan elbisesi giyen kişilerin isimleri Hayrettin Şen, Hürriyet Kızıl, Gülefer Sezgin, İsmail Acar Balıkesir’in Edremit ilçesinde ikamet etmektedirler. Güvenlik güçlerimiz gereğini yapacaktır” mesajıyla HDP’liler tehdit edildiğini öne sürmüştü.

Bu gelişmeler üzerine güvenlik güçlerince yapılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden 7’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında HDP Edremit Eş Başkanı Hürriyet Kızıl da var.

hdp-edremitBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir