BİTKİ VE GIDALAR

Hazır çorbayı nasıl yapıyorlar, nasıl pişirilir, içine neler katılır?

Hazır çorba

Hazır çorba zengin çeşitliliği sayesinde sofraların renkli olmasının yanında, hanımların çorba malzemeleri ile zaman harcamadan elde ettikleri hazır yiyecekler arasındadır. 20 dakikada renkli yemek öncesi ön atıştırmalık bile denilebilir.

Peki bu hazır çorbalar nasıl yapılıyor?

Ambalajlarını okuduğunuzda, o kadar güzel anlatılır ki siz, bunca zaman ben neden bunları kullanmamışım bile diyebilirsiniz. İçeriğinde belirtilen baharat çeşitleri ise dolabınızda bulunmayan malzemelerden bile olabiliyor.

Hazır çorbalar belirtildiğine göre, tıpkı ev ortamında mevsimine göre yetişen ve bağlarından getirtilmiş (SERA ve HALLER) gıdaların içeriğine baharatlar ilave edilerek hazırlanır. Yazılan bu şekilde.. Hiç inandırıcı olmasa da inanmak zorundayız.

Gıda ve Tarım Bakanlığı denetimindedir. Hijyenik koşullarda sağlığa zarar vermeyecek şekilde hazırlanır. Düşündüğünüz gibi elde yıkama veya tek tek hazırlama gibi bir durum yok tabi. Çürük çarık ne varsa kasalardan iner, kazanlara konu ve karıştırılırlar.

Hzır çorba nasıl pişirilir?

Hazır çorbalar 1 paket içerisinde 1 LT su ilavesi yapılarak kaynayıncaya kadar sürekli karıştırılır. Kaynama noktasına gelindiğinde ise, ocak yarıma alınır ve 10 dakika kadar kısık ateşte bırakılır.

Damak zevkinize göre sıcaklığını ve soğukluğunu ayarlayarak servis edilir.

Hazır çorba içine neler atılır?

Hazır çorba için ilaveler yapabilirsiniz. Örneğin; salça, biber, soğan vs. gibi ilaveyeler yapacaksanız ayrı bir tava içerisinde bu karışımı hazırlayın ve yemek yapar gibi mazlemeler piştiğinde tencereye alınır, içerisine su ve hazır çorba koyularak çorba pişirilir.

Tuz veya baharatları kendinize göre belirleyebilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir