MAGAZİN

Hande Soral parti çıkışında habersiz çekilen uygunsuz fotoğrafı

Kelebek’e büyük tepki

Dün gece kardeşi Bensu Soral’ın doğum günü partisine katılan Hande Soral parti çıkışında habersiz çekilen sansürsüz fotoğrafının Hürriyet’in Kelebek ekinde yayınlanmasına tepki gösterdi.

Hürriyet’in magazin eki Kelebek’te eteği rüzgardan havalandığı sırada çekilmiş uygunsuz bir fotoğrafının kullanıldığı gören başarılı ve güzel oyuncu Hande Soral, sosyal medya hesabından haberi yapan gazeteyi topa tuttu.

Hürriyet’in magazin eki Kelebek’te eteği rüzgardan havalandığı sırada çekilmiş uygunsuz bir fotoğrafının kullanıldığı gören başarılı ve güzel oyuncu Hande Soral, sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi.

HABERCİLİK DEĞİL ÇİRKİNLİKTİR!

Günaydın yazarı Ayşe Özyılmazel’de güzel oyuncuya Twitter’dan destek verdi.

hande-soral-yorum

İşte Hande Soral’ın Twitter’dan yaptığı o açıklamaklar;

hande-aciklama

ÜNLÜLERDEN HANDE SORAL’A DESTEK

Hürriyet’in yaptığı haber sonrası Özge Özpirinççi gibi bazı ünlüler de Hande Soral’a destek olup Hürriyet gazetesine tepkilerini gösterdi.

hande-destek

Hande Soral parti çıkışında habersiz çekilen sansürsüz fotoğrafı

Mevlüt Tezel

Bu anlayış 80’lerde kaldı

“Hande Soral’ın fotoğrafını görünce acaba ‘buzlama’ yapmayı unuttular mı diye düşündüm. Kelebek eki böyle bir hatayı nasıl yapar? Eski Tan gazetesini hatırladım birden. Kendimi Hande’nin sevgilisinin, ailesinin yerine koyuyorum; ne diyeceğimi bilemiyorum. Bir kadını zor durumda bırakan, özel hayatına saldıran, onu afişe eden bir haber bu. Bu magazin anlayışı; 80’lerde, 90’larda kalmıştı.

Yüksel Aytuğ

Mesleğim adına utanç duydum

“Kadına tacizin en acımasız, en vahşi türlerinden biri de; onu en savunmasız anında medya yoluyla afişe etmektir. Başta Günaydın olmak üzere pek çok magazin ekinin yazı işleri masasına getirildiği anda meslek etiği gereği ‘reddedilen’ ve basılmayan bir fotoğrafın, Hürriyet/ Kelebek tarafından fütursuzca tiraj oltasına dönüştürülmesi, en hoşgörülü tabirle densizliktir. Bunun, acil serviste sedye üzerinde şuursuz yatan bir kadının sıyrılmış eteğine zoom yapmaktan farkı yok. Etek altında magazin arayan ucuz gazetecilik türünün; 70’li, 80’li yıllarda kaldığını sanıyordum. Ne yazık ki yanılmışım. Mesleğim adına utanç duymama vesile olan durumu şiddetle kınıyorum.”

Funda Karayel

Önce insanlık sonra gazetecilik

“Hande canımdır, çok sevdiğim arkadaşımdır. Magazin haberi altında bu kıza böylesine taciz etmeye kimsenin hakkı yoktur. Kaldı ki; bir insanın eteğinin açılmasının haber değeri olmamalı. Bu durum; haberi yapan kişinin, kendi kız kardeşi ya da annesinin başına gelse nasıl karşılardı acaba? Gazetecilikten önce insanlık gelmeli artık; el insaf!”

Ferhan Şensoy

“Çok sinirlendim. O fotoğrafın oraya, o şekilde çıkmasına sebep olan ve müsade eden herkez tiksinç! Bu acizlik; başka bir şey değil.”

Ekin Türkmen

“Bu tacizdir, terbiyesizliktir! Bu kareyi çeken, servis eden, yayınlayan, paylaşan herkesin ahlak ve etik anlayışını sorgulaması lazım.”

Sinan Tuzcu

“Hande Soral’a yapılan gazetecilik değil; ahlaksızlıktır! Sözde etik sahibi magazin konseyleri kurup ahkam kesenler utanmalı. Bunda Hürriyet Kelebek magazin müdürlerinin ve hatta gazetenin imtiyaz sahibinin sorumluluğu vardır. Soral’a yapılan haber değil; istismardır!

 4 Replies to “Hande Soral parti çıkışında habersiz çekilen uygunsuz fotoğrafı

  1. Bikinili resimlerin bundan daha açık dilmi senin onlara laf etmiyorsun da bunda ne oldu. Dikkat etseydin sende el kadar elbiseyle çıkmasaydın

    1. Necla o senin hem cinsindir lafini Bil kadin dayanismasi diye bi soz var hatirlatiyim bos konusma sacma gereksizce konusma sus Cahill kiskanma Necla sende giy el kada r elbiseyi olmayan namusun gitmez bilmem Anlata bildim mi nokta sana diyecek laf cokda o Cahill Beynin basmaz algilamaz o yuzden kapa o ceneni nokta….. Hande sorala gelince uz mesin kendini bunu yapan insan degil

  2. İnsanların açıklarını kapatmak yerine açıklardan menfaat sağlamaya çalışanlara yazıklar olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir